MetaMask’e Pulse Chain Nasıl Eklenir?

tarayici cuzdani metamask nft destegi ekliyor

Bu yazımızda MetaMask’e nasıl PulseChain ağını ekleyebileceğimizi anlatacağız. İlk olarak PulseChain henüz daha testnet aşamasında. Bu da PulseChain Mainnet ağını MetaMask’inize henüz ekleyemeyeceğiniz anlamına geliyor. PulseChain ana ağı yayınlandığında MetaMask’inize ekleyebilirsiniz. Çünkü PulseChain Ethereum Sanal Makinesi (EVM) destekli bir ağdır.

PulseChain testnet’ini MetaMask’inize nasıl ekleyebileceğinizi merak ediyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

PulseChain MetaMask’e Nasıl Eklenir?

Şu anda PulseChain testnet’ini Metamask cüzdanınıza ekleyebilirsiniz. Bu, PulseChain Mainnet’in beta sürümüdür, yani bu ağda gerçekleştirilen işlemlerin herhangi bir şekilde gerçek bir ekonomik değer yoktur.

Platformun kurucusu Richard Heart’a göre PulseChain’in 2022 yılının Haziran ayında tamamen piyasaya sürülmesi bekleniyordu. Ancak 2023 yılının Mart ayı itibariyle PulseChain minnetinin henüz piyasaya sürülmediği görülüyor.

MetaMask’e PulseChain Testnet Ağı Nasıl Eklenir?

MetaMask uygulamasının cihazınızda kurulu olduğunu varsayalım. Eğer kurulu değilse buradaki bağlantıya tıklayarak MetaMask cüzdanınızı nasıl oluşturacağınızı dair hazırladığımız kapsamlı rehbere göz atabilirsiniz.

MetaMask’e PulseChain Testnet ağını eklemek için aşağıdaki 4 basit adımı takip edebilirsiniz.

Adım 1: “Networks” Menüsünü Açın

MetaMask hesabınıza giriş yapın ve cüzdan arayüzünüzün sağ üst köşesinde yer alan Networks butonuna tıklayın. Ağınızı daha önce değiştirmediyseniz, varsayılan ağ olarak bu kısımda ‘Ethereum Mainnet’ yazması gerekiyor.

content add avalanche network metamask 1
Metamask’e Kava ağı ekleme

Adım 2: “Add Network” butonuna tıklayın

Sayfanın en alt kısmında yer alan “Add Network” butonuna tıklayın.

Adım 3: PulseChain Testnet Ağ Ayarlarını Manuel Olarak Doldurun

Yukarıdaki görselde yer alan Add Network butonuna tıkladıktan sonra aşağıdaki gibi yeni bir pencere açılacak.

pulsechain metamask nasil eklenir

Bu kısımda gereken bilgileri ilgili alanlara yazın:

  • Network Name: PulseChain Testnet
  • New RPC URL: https://rpc.v2b.testnet.pulsechain.com
  • Chain ID: 941
  • Currency Symbol: tPLS
  • Block Explorer: https://scan.v2b.testnet.pulsechain.com

Dikkat: MetaMask’inize PulseChain Testnet ağını eklemek için bilgileri manuel bir şekilde girmek yerine bu bilgileri kopyalayıp doğrudan ilgili alanlara yapıştırabilirsiniz. Bu hem işlemleri hızlandırır, yazım hatası ve diğer hata olasılıklarını azaltır.

Adım 4: “Save” Butonuna Tıklayın

Alanları uygun şekilde doldurduktan sonra, ekranınızın altındaki “Save” butonu mavi renge döner. PulseChain Testnet ağını MetaMask cüzdanınıza eklemek için bu butona tıklayın.

İşte hepsi bu kadar!

PulseChain Testnet’ine Token Köprülemek

PulseChain testnet ağına Ethereum veya Avalanche gibi diğer ağlardan köprü kurmak istiyorsanız Pulse Ramp’i kullanabilirsiniz. Ancak unutmayın PulseChain henüz test aşamasında ve PulseChain ağındaki token’lerin herhangi bir ekonomik değeri yoktur.

Editörün Notu:

Sonuç olarak PulseChain, Ethereum Sanal Makinesi (EVM) üzerine inşa edilmiş yeni bir blockchain ağıdır. PulseChain’in minneti henüz piyasaya sürülmediğinden PulseChain testnet ağı MetaMask’e eklenebilir. MetaMask’e PulseChain ağını eklemek için yukarıda anlattığımız adımları takip ederek doğrulanmış RPC bilgileriyle testnet ağını MetaMask’inize ekleyebilirsiniz.

Tuncay Aydıner

Tuncay Aydıner

1997 yılında Rize’de doğan Tuncay İlkokul ve Ortaokul eğitimini 9 Mart İlköğretim Okulu’nda aldı. Lise eğitimini Çayeli Anadolu Öğretmen Lisesi’nde tamamladı. Tuncay, tarihe dış politikaya ve hukuka duyduğu ilgi nedeniyle üniversite eğitimine Erzurum Atatürk Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde devam etti. 2016 yılında yaptığı araştırmalar neticesinde kripto paralarla ve Blockchain teknolojisiyle ilgilenmeye başlayan Tuncay, 1 yıllık bir çalışmanın ardından bu alanda içerikler üretmeye başladı. Tuncay, üniversite yıllarında yerli ve yabancı birçok kripto para projesinde rol alarak kripto para sektörüyle bağlarını iyice güçlendirdi. Henüz lise yıllarında gazeteciliğe ilgi duyan Tuncay, üniversite yıllarında internet dünyasına adım attı ve 2018 yılında sırasıyla Coinografi.com ve CoinBilgi.net sitelerini kurdu ve yönetti. Tuncay, üniversite yıllarından bu yana gününün tamamını kripto paralar ve Blockchain teknolojisiyle ilgilenerek, bu konuda araştırmalar yaparak geçiriyor. Tuncay’ın kripto para alanında ilgilendiği başlıca konular arasında ödeme sistemleri, NFT ve merkezsiz finans protokolleri yer alıyor. Tuncay Blockchain teknolojisine, kripto paralara, teknolojik dönüşüme, ekonomiye duyduğu ilgi nedeniyle bu alanda yüksek lisans eğitimi için yönünü dijital dönüşüm konusunda Avrupa’ya liderlik eden Baltık ülkelerine çevirdi ve 2021 yılının Ocak ayında Letonya Riga Teknik Üniversitesi Business Informatics bölümünden kabul aldı. 2021 yılının Ocak ayında Kriptomeda bünyesine katılan Tuncay, Coinkolik.com, BTCHaber.com ve CoinBilgi.net platformlarının Yayın Koordinatörlüğü görevini yürütüyor. Üniversite yıllarında girişimcilik ve doğa Sporları kulüplerinde aktif rol alan Tuncay başta futbol ve hentbol olmak üzere spora, bilgisayar ve konsol oyunlarına, fotoğrafçılığa, araştırmaya, okumaya ve öğrenmeye büyük ilgi duyuyor. Kripto para ekosisteminde spesifik olarak NFT’lerle ilgilenen Tuncay, bununla birlikte Solana, Polkadot ve Avalanche gibi akıllı sözleşmeleri ve merkezsiz finans protokollerini destekleyen projeleri yakından takip ediyor. Tuncay, Mahatma Gandhi’in “Dünyada görmek istediğin değişimin bir parçası ol.” sözünden ilham alıyor. Bu bağlamda geleneksel finansal sistemin temellerinden çatırdadığını ve dijital paraların insanlığın geleceği olduğunu düşünmesi nedeniyle kripto para ekosisteminin geniş kitlelerce benimsenmesi için çalışmalar yürütüyor. Tuncay, kripto varlıkların paranın çehresini temelden değiştirebileceğine inanıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
528.004,21 TL 0,43%
ethereumETH/TRY
33.603,07 TL 0,57%
tetherUSDT/TRY
19,17 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
6.208,33 TL 0,32%
usd-coinUSDC/TRY
19,17 TL 0,06%
xrpXRP/TRY
8,68 TL 1,12%
cardanoADA/TRY
6,85 TL 0,48%
dogecoinDOGE/TRY
1,43 TL 0,29%
staked-etherSTETH/TRY
33.556,44 TL 0,94%
matic-networkMATIC/TRY
20,80 TL 1,17%
Bağlantıyı kopyala