MetaMask’e Mina Eklenir mi?

metamask mina

Mina, Ethereum Sanal Makinesi (EVM) destekli bir blockchain ağı olmadığından MetaMask’e eklenemez. Mine Network’ü destekleyen bir Web3 cüzdanı arayışı içerisindeyseniz Auro Wallet’ı kullanabilirsiniz.

MetaMask’e Mina Nasıl Eklenir?

Yukarıda da belirttiğimiz üzere Mina Network, Ethereum Sanal Makinesi (EVM) uyumlu bir ağ olmadığından MetaMask’e eklenemez. Mina ağını kullanmak isteyenlerin Auro Wallet kullanması gerekiyor. Auro Wallet özel olarak Mina ağı için geliştirilmiştir.

Aşağıdaki yönergeleri takip ederek birkaç adımda Auro Wallet’ı kullanmaya başlayabilirsiniz.

  1. Auro Wallet‘ı indirin.
  2. Tarayıcı eklentisini indirin. (Chrome veya Mozilla)
  3. ‘Create Account’ seçeneğine tıklayın ve Mina Protocol Wallet hesabınızı kurun.
  4. Adımları tamamlayın ve kurtarma kelimelerini güvenli bir şekilde kaydedin. Şimdi her şey hazır!
auro wallet mina metamask

Auro Wallet hakkında daha kapsamlı bir rehbere mi ihtiyacınız var? Auro Wallet nedir, nasıl kurulur konularını işlediğimiz kapsamlı kılavuzumuza göz atabilirsiniz.

Token’lerimi Mina’ya Köprüleyebilir miyim?

Hayır, token’lerinizi Mina ağına köprüleyemezsiniz. Ethereum, BNB Chain, Polygon, Arbitrum ve diğer ağların token’lerini Mina’ya köprülenemez. Mina blockchain’i hala testnet aşamasında ve Mina ekip hala bir Ethereum köprüsü geliştirmek için çalışıyor.

Mina Nedir?

Mina, merkezsiz uygulamalar (dApps) için güvenilir ölçeklenebilirlik ve güvenlik sağlamak üzere geliştirilmiş bir blockchain ağıdır. Mina, ağın bütünlüğünü sağlamak için zk-SNARK’ları kullanan bir konsensüs algoritmasıyla çalışıyor. Bu sayede Mina ağındaki işlemler saniyeler içerisinde gerçekleştirilebilirken ağın merkezsizliği ve güvenliği korunuyor.

Tuncay Aydıner

Tuncay Aydıner

1997 yılında Rize’de doğan Tuncay İlkokul ve Ortaokul eğitimini 9 Mart İlköğretim Okulu’nda aldı. Lise eğitimini Çayeli Anadolu Öğretmen Lisesi’nde tamamladı. Tuncay, tarihe dış politikaya ve hukuka duyduğu ilgi nedeniyle üniversite eğitimine Erzurum Atatürk Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde devam etti. 2016 yılında yaptığı araştırmalar neticesinde kripto paralarla ve Blockchain teknolojisiyle ilgilenmeye başlayan Tuncay, 1 yıllık bir çalışmanın ardından bu alanda içerikler üretmeye başladı. Tuncay, üniversite yıllarında yerli ve yabancı birçok kripto para projesinde rol alarak kripto para sektörüyle bağlarını iyice güçlendirdi. Henüz lise yıllarında gazeteciliğe ilgi duyan Tuncay, üniversite yıllarında internet dünyasına adım attı ve 2018 yılında sırasıyla Coinografi.com ve CoinBilgi.net sitelerini kurdu ve yönetti. Tuncay, üniversite yıllarından bu yana gününün tamamını kripto paralar ve Blockchain teknolojisiyle ilgilenerek, bu konuda araştırmalar yaparak geçiriyor. Tuncay’ın kripto para alanında ilgilendiği başlıca konular arasında ödeme sistemleri, NFT ve merkezsiz finans protokolleri yer alıyor. Tuncay Blockchain teknolojisine, kripto paralara, teknolojik dönüşüme, ekonomiye duyduğu ilgi nedeniyle bu alanda yüksek lisans eğitimi için yönünü dijital dönüşüm konusunda Avrupa’ya liderlik eden Baltık ülkelerine çevirdi ve 2021 yılının Ocak ayında Letonya Riga Teknik Üniversitesi Business Informatics bölümünden kabul aldı. 2021 yılının Ocak ayında Kriptomeda bünyesine katılan Tuncay, Coinkolik.com, BTCHaber.com ve CoinBilgi.net platformlarının Yayın Koordinatörlüğü görevini yürütüyor. Üniversite yıllarında girişimcilik ve doğa Sporları kulüplerinde aktif rol alan Tuncay başta futbol ve hentbol olmak üzere spora, bilgisayar ve konsol oyunlarına, fotoğrafçılığa, araştırmaya, okumaya ve öğrenmeye büyük ilgi duyuyor. Kripto para ekosisteminde spesifik olarak NFT’lerle ilgilenen Tuncay, bununla birlikte Solana, Polkadot ve Avalanche gibi akıllı sözleşmeleri ve merkezsiz finans protokollerini destekleyen projeleri yakından takip ediyor. Tuncay, Mahatma Gandhi’in “Dünyada görmek istediğin değişimin bir parçası ol.” sözünden ilham alıyor. Bu bağlamda geleneksel finansal sistemin temellerinden çatırdadığını ve dijital paraların insanlığın geleceği olduğunu düşünmesi nedeniyle kripto para ekosisteminin geniş kitlelerce benimsenmesi için çalışmalar yürütüyor. Tuncay, kripto varlıkların paranın çehresini temelden değiştirebileceğine inanıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
529.888,58 TL 0,79%
ethereumETH/TRY
33.966,05 TL 1,61%
tetherUSDT/TRY
19,15 TL 0,16%
bnbBNB/TRY
6.240,50 TL 0,85%
usd-coinUSDC/TRY
19,13 TL 0,07%
xrpXRP/TRY
8,84 TL 3,31%
cardanoADA/TRY
6,88 TL 0,32%
staked-etherSTETH/TRY
33.913,71 TL 1,76%
dogecoinDOGE/TRY
1,43 TL 0,24%
matic-networkMATIC/TRY
21,13 TL 1,17%
Bağlantıyı kopyala