MetaMask Dolandırıcıları Yeniden Harekete Geçti

metamask dolandiricilari yeniden harekete gecti

MetaMask cephesinde sular durulmuyor. Ethereum tabanlı kripto para cüzdan uygulaması olan MetaMask uygulaması, yeniden dolandırıcıların hedefinde.

MetaMask Kullanıcıları Yeniden Tehlike Altında

Twitter kullanıcıları, yeniden gündeme gelen eski bir dolandırıcılık kampanyasını tartışıyor. Giderek daha fazla kripto para birimi kullanıcısı MetaMask cüzdanlarını “özelleştirmeye” çalışırken MetaMask’ın sözde yardımcı taklitçileri de kullanıcıların kripto varlıklarına göz dikiyor.

Ekim 2022 ila Kasım 2022 tarihleri arasında Twitter’da uzun vadeli bir dolandırıcılık kampanyasının faaliyeti hakkında çeşitli açıklamalar ortaya çıktı. Yeni oluşturulan hesaplar, kripto kullanıcılarını MetaMask cüzdanlarıyla ilgili sorunları bir e-posta adresine bildirmeye davet ediyor.

metamask dolandiricilari yeniden harekete gecti 2

Bir kimliğe bürünen botlar, MetaMask’tan fonların kurtarılmasına, işlemlerin değiştirilmesi gibi çeşitli işlemlere yardımcı olduğu iddia edilen adreslerin tanıtımlarını yapıyor. Tanıtılan tüm adresler, en büyük Ethereum (ETH) cüzdanıyla hiçbir alakası olmayan popüler bir ücretsiz e-posta hizmetinde barındırılıyor.

Aslında, hiçbir meşru kripto para birimi hizmeti, müşterilerine ulaşmak adına bir iletişim kanalı olarak ücretsiz bir e-posta hizmeti kullanmıyor. Söz konusu dolandırıcılığın ortaya çıkmasıyla birlikte MetaMask kullanıcılarını bu dolandırıcılık yöntemine karşı uyardı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
430.714,48 TL 1,29%
ethereumETH/TRY
29.571,71 TL 1,12%
tetherUSDT/TRY
18,80 TL 0,14%
usd-coinUSDC/TRY
18,81 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
5.835,86 TL 1,29%
xrpXRP/TRY
7,51 TL 0,23%
binance-usdBUSD/TRY
18,83 TL 0,01%
cardanoADA/TRY
7,03 TL 1,01%
dogecoinDOGE/TRY
1,74 TL 7,59%
matic-networkMATIC/TRY
20,41 TL 2,48%
Bağlantıyı kopyala