Meta, Facebook Girişlerini Metaverse ID Sistemine Ekliyor

meta facebook girislerini metaverse id sistemine ekliyor 2

Sosyal medya platformu Facebook’un çatı şirketi olan Meta, kullanıcıların metaverse girişleri için yeni bir giriş seçeneği ekliyor. Kullanıcılar Meta’nın metaverse projelerine Facebook hesapları ile giriş yapabilecek.

Meta’dan metaverse ID Hamlesi

Meta’nın sahibi olduğu sosyal medya platformu Facebook’a olan ilgi azalmış olsa da Meta, Facebook’u halen yaygın olarak kullanılmasını istiyor. Şirket tarafından yapılan açıklamada, Meta’nın metaverse hizmetleri için yeni bir giriş seçeneği ekleniyor. Bu yeni dönemde metaverse ID sistemine geçiş yapılacak ve kullanıcılar bu girişleri için Facebook hesaplarını kullanabilecek. Meta tarafından yapılan açıklamada, gelecek ay, kullanıcıların kullanmak için bir Facebook hesabı gerektirebilecek ürünlerle etkileşim kurmasına olanak tanıtan meteverse ID adı verilen yeni bir oturum açma ürününü hizmete alacak.

Şirket yeni ürününün hizmete sunulduğunda, kullanıcıların gelecekte diğer Meta cihazlarına gelecek olan işlevsellik araçları olan Quest donanımına kaydolmak ve oturum açmak için Meta hesaplarını kullanabileceğini belirtti. Kullanıcılar Meta hesaplarını Facebook ve Instagram hesaplarına da bağlamayı ya da bağlamamayı da seçebilecek. Meta ayrıca kullanıcıların Facebook hesaplarının aksine, kullanıcıların birden fazla Meta hesabı oluşturmasında özgür olduğunu belirtti.

meta facebook girislerini metaverse id sistemine ekliyor 3

Yapılan bu değişiklikle birlikte, video oyunları oynamak için özel bir sosyal medya profili girişine güvenmenin çeşitli sorunlardan şikâyet eden bazı VR kullanıcılarının endişeleri giderilmiş olacak. Pek çok kullanıcı gizlilikle ilgili sonuçlarla ilgilenirken, diğer kullanıcılar iki hesabın ayrı arkadaş listeleri, ayarlar ve kurallarla birleştirilmesiyle ilgili daha kurumsal sorunlar yaşadığı için hayal kırıklığına uğramıştı. Meta ayrıca 2023 yılının başından itibaren VR kullanıcıları için Meta hesaplarının standart giriş olarak kullanılacağını açıkladı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
442.057,03 TL 2,52%
ethereumETH/TRY
34.245,61 TL 4,26%
tetherUSDT/TRY
17,92 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
5.942,02 TL 0,10%
usd-coinUSDC/TRY
17,91 TL 0,05%
xrpXRP/TRY
6,87 TL 1,33%
cardanoADA/TRY
9,68 TL 0,80%
binance-usdBUSD/TRY
17,88 TL 0,27%
solanaSOL/TRY
795,33 TL 5,14%
polkadotDOT/TRY
169,25 TL 1,02%
Bağlantıyı kopyala