Meta CEO’su Zuckerberg’den Satın Alım Savunması

meta ceosu zuckerbergden satin alim savunmasi

Facebook, Instagram ve WhatsApp’ın ana şirketi olan Meta, metaverse alanında çalışmalarına devam ediyor. Şirketin CEO’su Mark Zucketberg, katıldığı bir etkinlikte sanal gerçekliğin geleceğiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Mark Zuckerberg’den Sanal Gerçeklik Çıkışı

Facebook’uın ana şirketi olan Meta Platforms’un CEO’su Mark Zuckerberg, sanal gerçekliğin geleceği ve şirketin gelişen metaverse işi üzerine açıklamalarda bulundu. Zuckerberg son zamanlarda eleştirilen Meta’nın sanal gerçeklik uygulama geliştiricisi Within’i satın almasıyla ilgili de konuştu.

meta ceosu zuckerbergden satin alim savunmasi 2

ABD Federal Ticaret Komisyonu, Temmuz 2022’de Kuzey Kaliforniya’daki federal mahkemede Meta’ya VR’ı (Sanal Gerçeklik) feshetme kampanyasının 2014 yılında bir VR başlık üreticisi olan Oculus’u satın almasıyla başladığını söyleyerek, satın alma anlaşmasını durdurması için dava açmıştı.

Komisyon Meta’yı, metaverse’de hakimiyet kurmanın yolunu satın almaya çalışmakla suçladı. Konu hakkında açıklama yapan Mark Zuckerberg, iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Son olarak sanal gerçeklik öncüsü ve video oyun geliştiricisi id Sorfware’in kurucu ortağı John Carmack, Meta’da baş teknoloji danışmanlığı görevinden istifa etmesiyle Meta, sektörde başarılı bir ismi kaybetmişti.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
442.529,67 TL 2,10%
ethereumETH/TRY
30.353,49 TL 2,18%
tetherUSDT/TRY
18,83 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
6.002,23 TL 4,17%
usd-coinUSDC/TRY
18,81 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
7,79 TL 0,70%
binance-usdBUSD/TRY
18,81 TL 0,13%
cardanoADA/TRY
7,33 TL 1,50%
dogecoinDOGE/TRY
1,70 TL 1,67%
matic-networkMATIC/TRY
22,20 TL 5,63%
Bağlantıyı kopyala