Meta, Çalışanlarını İşten Çıkarmaya Hazırlanıyor

meta calisanlarini isten cikarmaya hazirlaniyorggd

Kripto para sektöründeki hareketlilik birçok şirketi etkilemiş durumda. Bu olumsuz havadan etilenen kripto odaklı şirket çalışanlarını işten çıkarmaya hazırlanıyor. Son olarak çıkan haberlere göre; Meta, kasım ayının ikinci haftasında binlerce çalışanını işten çıkarmayı planlıyor. Meta’da 87.000’den fazla çalışanla, işten çıkarmalar, büyük bir teknoloji şirketindeki en büyük çalışan azaltmalarından biri olabilir.

Meta, Çalışanlarını İşten Çıkarmayı Planlıyor

Meta, bu hafta binlerce çalışanını işten çıkarmayı planlıyor. Fakat Meta, çalışan sayısını azaltma konusunda yalnız değil. Bitmex, Dapper Labs ve Mythical Games, kasım ayının ilk haftasında çalışanlarını işten çıkaran Web3 şirketleri arasında yer alıyor. Çok sayıda teknoloji şirketi, zorlu bir iş ortamının ortasında personeli azaltma kararı aldı.

meta calisanlarini isten cikarmaya hazirlaniyortg

Meta, ekim 2021’den bu yana metaverse çalışmalarını ikiye katladıktan sonra, metaverse odaklı iş modelini başlatmak için benzersiz bir şekilde mücadele etti.

Son olarak hatırlatmak gerekirse Elon Musk, Twitter’da kontrolü ele geçirdi ve üst düzey Twitter yöneticilerini kovdu. Elon Musk Twitter’ın yönetimini ele geçirmesiyle birlikte Twitter CEO’su Parag Agrawal’ın yanı sıra şirketin mali işler müdürü ve hukuk politikası başkanını da görevden aldı. 

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
300.026,97 TL 2,28%
ethereumETH/TRY
21.708,44 TL 3,98%
tetherUSDT/TRY
18,58 TL 0,14%
bnbBNB/TRY
5.439,10 TL 7,51%
usd-coinUSDC/TRY
18,57 TL 0,36%
binance-usdBUSD/TRY
18,63 TL 0,04%
xrpXRP/TRY
7,06 TL 5,37%
dogecoinDOGE/TRY
1,77 TL 5,91%
cardanoADA/TRY
5,63 TL 4,20%
matic-networkMATIC/TRY
15,15 TL 4,20%
Bağlantıyı kopyala