Anasayfa Haberler Messari CEO’suna Ripple (XRP) Tehditi

Messari CEO’suna Ripple (XRP) Tehditi

Kripto para analiz firması Messari, geçtiğimiz günlerde Ripple'ın (XRP) toplam piyasa değerinin aslında 6.1 milyar dolar olduğunu öne süren bir rapor paylaşmıştı. Raporun paylaşılmasının ardından Messari CEO'su tehdit edildiğini öne sürdü...

0
Ripple XRP Tehditi

Kripto para analiz firması Messari’nin CEO’su Ryan Selkis, şirketinin Ripple (XRP) kripto para birimine dönük eleştirel analizini yayınlamasının ardından tehdit edildiğini iddia etti. Selkis bu iddiayı 24 Ocak’ta attığı bir tweet ile duyurdu.

Araştırma firması Messari, 24 Ocak’ta, XRP’nin piyasa değerinin aslında 6.1 milyar dolar değerinde olduğunu gösteren bir rapor yayınlamıştı. Şirket, analizini, kripto para birimi borsalarını ve üçüncü taraf kripto para birimi veri hizmetlerinden elde ettiği verilere dayandırdığını bildirdi. Raporun yayınlanmasının ardından Messari’nin CEO’su ve kurucusu Ryan Selkis, isimsiz bir çağrı aldığını ve tehdit edildiğini iddia ettiği bir tweet attı. Selkis “Biri beni Nashville telefon kodlu bir numaran aradı ve karımın doğum gününü bana söyledi. Sonra telefonu kapattı.” dedi. Selkis, attığı bir başka tweet ile iki tehdit daha aldığını açıkladı ve üst düzey Ripple çalışanlarından XRP topluluğundan geldiği iddia edilen tehditleri kınamalarını talep etti.

Tehditlerin Ripple ile Alakası Yok

Gelen tehdit telefonlarını polise bildirmek için harekete geçen Selkis, arayanların Ripple ile hiçbir alakasının olmadığını doğrulayan bir tweet attı. Selkis, “Karakoldayım. Büyük ihtimalle serseri bir çocuk.” açıklamasında bulundu. Ripple’ın son mali raporunda, XRP token satışlarının aynı yılın üçüncü çeyreğinde düştüğünü açıkladı. Şirket, söz konusu çeyrek dönemlerinde sırasıyla 129 milyon ve 163 milyon dolarlık token satışı gerçekleşti. Haberi hazırladığımız sırada, CoinparketCap’in verilerine göre, XRP’nin toplam piyasa değeri 13 milyar doların altındaydı.