bitcoinBTC/TRY
721.625,50 TL 0,02%
ethereumETH/TRY
43.259,49 TL 0,15%
tetherUSDT/TRY
27,17 TL 0,00%
bnbBNB/TRY
5.713,33 TL 0,17%
xrpXRP/TRY
13,81 TL 0,87%
usd-coinUSDC/TRY
27,17 TL 0,03%
staked-etherSTETH/TRY
43.269,81 TL 0,11%
dogecoinDOGE/TRY
1,67 TL 0,14%
cardanoADA/TRY
6,65 TL 0,39%
solanaSOL/TRY
531,23 TL 0,59%

Paylaş

Merkeziyetsiz Sistemler Oluşturmaya Çalışıyoruz! | Consensus 2022

Consensus 2022, boyunca birçok önemli konu ve konuşmacı sahnede yer aldı. Biz de BTCHaber olarak söz konusu etkinliği yerinden aktardık. Ayrıca orada bulunduğumuz süre boyunca sektörün önemli isimleri ile röportaj yapma fırsatı da yakaladık. Bu isimlerden biri merkeziyetsiz internetin altyapısını oluşturmayı hedefleyen Protocol Labs’ten yönetici Marc Johnson oldu.

Marc Johnson: Protocol Labs için Merkeziyetsiz Sistemlere Odaklanıyoruz

Merkeziyetsiz internetin altyapısını oluşturmayı hedefleyen Protocol Labs’ten yönetici Marc Johnson ile özel röportajımızda Protocol Labs’in, Microsoft gibi şirketlerle olan çalışmalarını, web3 planlarını hakkında konuşuldu.

Consensus senin için nasıl geçiyor? Protocol Labs olarak Consensus sizin için ne ifade ediyor? Consensus ziyaretçileri için sunabileceğiniz teklifler nedir? Sorularımıza yanıt olarak Marc Johnson şu ifadeleri kullandı:

Evet, bu gerçekten güzel bir soru. Protocal Labs’de, özellikle veri kullanılabilirliği için protokol düzeyinde dağıtılmış ve eşler arası uygulamalar oluşturuyoruz. Geleneksel web dünyasında verilerin depolanmasının birincil yolu öncelikle üç şirketten birini kullanıyor: Amazon Web Hizmetleri, Microsoft ve Google Cloud. Bunlar birbirine çok benzeyen çeşitli kütüphaneler. Ancak Protocol Labs için, gerçekten dağıtılmış, merkeziyetsiz ve tarihi bir sistem oluşturmaya odaklanıyoruz.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala