bitcoinBTC/TRY
1.269.103,07 TL 1,52%
ethereumETH/TRY
68.239,46 TL 0,19%
tetherUSDT/TRY
28,96 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
6.969,19 TL 3,09%
xrpXRP/TRY
19,72 TL 5,67%
solanaSOL/TRY
2.196,17 TL 5,28%
usd-coinUSDC/TRY
28,96 TL 0,08%
staked-etherSTETH/TRY
68.225,28 TL 0,13%
cardanoADA/TRY
18,06 TL 25,40%
dogecoinDOGE/TRY
2,96 TL 5,04%

Paylaş

Merge Sonrası Yatırımcıların Gözü Kilitlenen ETH’lerde

Merge Sonrasi Yatirimcilarin Gozu Kilitlenen ETHlerde

Ethereum‘un PoS’a geçişinde ilk ve en kritik adımlardan biri olan Merge yükseltmesi 15 Eylül’de başarılı bir şekilde gerçekleştirildi. Bu yükseltme ile Paris’in aktive edilmesi ile Beacon (PoS) zinciri ve mainnet birleştirildi ve son Ethereum PoW bloğu F2Pool tarafından çıkarıldı. Şimdi ise yatırımcıları yeni odağı yaklaşık 20 milyar dolarlık kilitli Ethereum‘lara (ETH) döndü.

Merge Sonrasi Yatirimcilarin Gozu Kilitlenen ETHlerde 1

Merge Sonrası Yatırımcıların Gözü Kilitlenen ETH’lerde: Şanghay Bekleniyor

Ethereum uzun bir süredir yüksek APR’ler vadederek kullanıcıların ETH‘lerini kilitlemiş durumda. Her ne kadar bazı kesimler tarafından bu varlıkların Merge ile açılacağı sanılsa da asıl beklenen yükseltme Şanghay. Zincir üstü traker’ı Glassnode‘a göre şu anda Ethereum’a kilitli 20 milyar dolarlık ETH bulunuyor.

Bu kilitli varlıklar tahmini olarak 2023’ün ilk döneminde Şanghay yükseltmesi ile birlikte açılacak ve kullanıcılar varlıklarını çekebilecekler. Buna ek olarak Ethereum Şanghay sonrası PoS güncellemelerini art ardına sürdürmeye devam edecek. Öyle ki resmî yol haritasına göre Şanghay sonrası Surge, Purge ve Splurge aşamaları geliyor.

Bu aşamalar ile birlikte Ethereum’un ölçeklenebilirliği aktif olarak geliştirilecek. Galaxy Digital‘in araştırma yöneticisi Alex Thorn, konu hakkında şunu söylemişti:

“Merge birkaç yıldır ertelendiği için yatırımcılar ve son kullanıcılar, Ethereum’un ne zaman anlamlı bir şekilde ölçekleneceği konusunda büyük bir endişe duyuyor”

Ancak EY’nin küresel Blockchain yöneticisi Paul Brody, şu ifadelere yer verdi:

“Ethereum’un geleceğinin günde yüz milyonlarca işleme ölçeklenmesi gerekiyor ve bu olacak”

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala