bitcoinBTC/TRY
1.091.478,50 TL 0,28%
ethereumETH/TRY
59.356,98 TL 1,16%
tetherUSDT/TRY
28,93 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
6.590,27 TL 0,16%
xrpXRP/TRY
17,54 TL 0,46%
solanaSOL/TRY
1.714,58 TL 0,02%
usd-coinUSDC/TRY
28,94 TL 0,12%
staked-etherSTETH/TRY
59.283,16 TL 1,06%
cardanoADA/TRY
10,87 TL 1,64%
dogecoinDOGE/TRY
2,41 TL 3,51%

Paylaş

Merge Sonrası Madencilerin Yüzde 30’u Fiş Çekti

Merge Sonrasi Madenciler Faaliyetlerinin Yuzde 30unu Kapatti

Kısa bir süre önce gerçekleştirilen Merge sonrası Ethereum, PoS’a geçerek madencilik faaliyetlerine nokta koydu. Bu durumun madencilerin boşa düşmesine neden olurken bir kısmı ETHW‘ye bir kısmı da Ethereum Classic‘e yöneldi. Ancak geri kalan madencilerin yaklaşık olarak yüzde 30’u faaliyetlerini tamamen durdurmuşa benziyor.

Merge Sonrası Madencilerin Yüzde 30'u Fiş Çekti

Merge Sonrası Madenciler Yüzde 30’u Faaliyetlerini Durdurdu

Ethereum’un Merge sonrasında yeni bir madencilik alanı arayan madenciler, bloklar için yoğun rekabet karlılığı azalttığı için diğer ağlar ile mücadele ediyor. Ethereum’un PoW’dan PoS mekanizmasına geçişiyle, daha önce dünyanın en büyük ikinci Blockchain ağını destekleyen madenci operatörlerinin çoğu, ETC ve RVN gibi diğer PoW ağlarına geçiyor. Ancak madencilerin yeni durakları ne yazık ki Ethereum kadar kârlı değil.

ETC ve RVN gibi ağların hash zorluğu artmaya devam ederken, rakip madenciler arasındaki kâr, potansiyel ödülleri aşağı geçiyor. Minerstat verilerine göre, ETC’de blok ödülleri 24 saatlik ortalama 58 sentten 1 sentin biraz üzerine düşerken, RVN’deki bloklar için ödüller 24 saatlik ortalama 1,77 dolardan 4 sentin altına düştü.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala