bitcoinBTC/TRY
1.269.103,07 TL 1,52%
ethereumETH/TRY
68.239,46 TL 0,19%
tetherUSDT/TRY
28,96 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
6.969,19 TL 3,09%
xrpXRP/TRY
19,72 TL 5,67%
solanaSOL/TRY
2.196,17 TL 5,28%
usd-coinUSDC/TRY
28,96 TL 0,08%
staked-etherSTETH/TRY
68.225,28 TL 0,13%
cardanoADA/TRY
18,06 TL 25,40%
dogecoinDOGE/TRY
2,96 TL 5,04%

Paylaş

Merge Sonrası Ethereum TVL Miktarında Düşüş Yaşanıyor

merge sonrasi ethereum tvl miktarinda dusus yasaniyor 1

15 Eylül 2022 tarihinde kripto para ekosisteminin merakla beklediği Ethereum Merge sonunda gerçekleşti. Merge sonrasında yepyeni bir sayfa açıldı ve yeni gelişmeler yaşanmaya başladı. Ancak Merge sonrası Ethereum kilitli toplam değer (TVL) miktarında düşüş yaşandığı görüldü.

Ethereum TVL Miktarı, Merge Sonrası 1 Milyar Dolardan Fazla Düştü

Merkeziyetsiz finans (DeFi) protokolleri arasında, kilitli toplam değeri ile lider olan en büyük Blockchain ağı Ethereum olarak karşımıza çıkıyor. Ancak Ethereum Merge sonrasında TVL miktarında düşüş yaşandığı gözlemlendi.

Ethereum TVL miktarı, 2022’nin başından bu yana istikrarlı bir düşüş gösteriyor. En son Ethereum TVL miktarı, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 111 milyar dolara 2021’in 4. çeyreğinde ulaşmıştı. Ethereum TVL miktarı o zamandan beri yüzde 60’tan fazla düştü. Merge sonrasında da Ethereum TVL niktarının düşmeye devam ettiği görüldü.

Ethereum TVL, yükseliş yerine düşüş eğilimi gösteriyor ve 24 saatlik bir süre içinde değerinin yüzde 4’ünden fazlasını kaybetti. TVL miktarı şu anda son iki ayın en düşük seviyesi olan 31.35 milyar dolarda yer alıyor.

merge sonrasi ethereum tvl miktarinda dusus yasaniyor

DeFi piyasası da benzer bir düşüş eğilimi gösteriyor. Son 24 saatte DeFi piyasasında yüzde 3.11 düşüş yaşanarak 56.31 milyar dolardan 54.56 milyar dolara düştü. Ethereum, alana hakim olmaya devam ediyor ve Iron, 5.53 milyar dolarlık bir TVL ile 2. sırada yer alıyor.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala