Anasayfa Kripto Paralar Merakla Beklenen Bitcoin ETF Başvurusu Geri Çekildi

Merakla Beklenen Bitcoin ETF Başvurusu Geri Çekildi

Kripto para piyasasının umutla beklediği ve olumlu sonuçlanacağını düşündüğü Bitcoin ETF başvurusu geri çekildi. CBOE'nin VanEck SolidX Bitcoin Trust başvurusunu geri çektiği öğrenildi...

0
Bitcoin ETF Başvurusu

Kripto para piyasasının umudu haline gelen ve CBOE BZX borsasında listelenecek olan VanEck SolidX Bitcoin Trust başvurusu geri çekildi. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından yayımlanan bir belgeye göre, CBOE, 22 Ocak’ta fiziksel olarak desteklenen Bitcoin ETF başvurusunu geri çekti.

Bitcoin ETF Başvurusu Geçici Olarak Geri Çekildi

SEC Genel Sekreter Yardımcısı Eduardo A. Aleman’ın isminin geçtiği SEC belgesinde, CBOE’nun başvurusunu neden geri çektiği bilgisi yer almıyor. CBOE’nun Bitcoin ETF başvurusunu geri çekmesinin altında uzun süredir devam eden ABD hükümetinin kapatılmasının yer aldığı öne sürülüyor. CBOE’nun ABD hükümetinin kapalı olmasından dolayı muhtemelen reddedilecek Bitcoin ETF başvurusunu çektiği üzerinde duruluyor. Bununla birlikte VanEck’ten Gabor Gurbacts, Bitcoin ETF başvurusunun geçici olarak geri çekildiğini Twitter hesabı üzerinden duyurdu.

Şimdiye dek birçok firma sayısız girişimde bulundu, ancak SEC henüz bir Bitcoin ETF’sini onaylamış değil. Uzmanlar SEC’in onay verme konusunda VanEck SolidX Bitcoin Trust’tan son derece umutluydular. VanEck SolidX Bitcoin Trust bu yüzden kripto para piyasası için umut veren bir ETF başvurusu olarak değerlendiriliyordu. ETF başvurusunun geri çekilmesi sonrası Bitcoin fiyatında hafif bir düşüş görüldü, ancak genel olarak piyasayı etkilemememiş gibi duruyor. Haberi hazırladığımız sırada Bitcoin fiyatı (CoinMarketCap’in verilerine göre) 3.585,39 dolardan el değiştiriyordu.