Meltem Demirörs, Bitcoin’in (BTC) Yanlış Anlaşılma Sebepleri Üzerinde Durdu

coinshares-csosu-meltem-demirorsden-volatilite-aciklamasi

CoinShares’in CSO’su Meltem Demirörs, Bitcoin (BTC) ile ilgili bazı yanlış anlatılardan rahatsızlık duyduğunu ve katlanamadığını ifade etti. Bunu değiştirmeye çalıştıklarını da vurguladı.

“Bitcoin topluluğunda ve Bitcoin topluluğunun dışında yer alan bazı kalıcı anlatılar söz konusu. Bunlardan bazılarına katlanamıyorum.”

Demirörs, kripto varlıklara şüpheyle yaklaşan kişilerin, blok zinciri teknolojisi hakkında bilgi edinmeye daha açık hale geldiklerini söyledi. Ancak buna rağmen yanlış anlaşılmaların da devam ettiğini vurguladı. Demirörs’e göre Bitcoin hakkındaki en yanlış fikirlerden bir tanesi Bitcoin’in suç işlemek için kullanıldığı yanılgısı.

“Suç işlemek adına kullanılan en yaygın araç ABD doları. En çok kullanılan ikinci araç ise geçtiğimiz yıl bankalar tarafından ödenen 6 milyar dolarlık para cezasının da gösterdiği gibi ABD bankacılık sistemidir ve bu tüm zamanların rekorudur.”

Bitcoin karşıtı bir diğer argüman da madenciliğin doğaya yaptığı kötü etkidir. Demirörs ise bunun tam tersini savunuyor:

“Bitcoin’in neden düşük enerji için büyük bir nimet olacağını düşündüğümü vurgulamak için son zamanlarda fazla zaman harcıyorum. Bitcoin enerji şebekelerini dengelemeye yardımcı olabilecek ve altyapımızı daha güvenli ve esnek hale getirebilecektir. Aynı zamanda, yenilenebilir enerji tüketimine yatırım yapmayı ekonomik olarak mümkün kılan, etkili bir paradır.”

Demirörs, birçok kişinin Bitcoin hakkında kötü düşüncelere sahip olduğunu ancak bunu değiştirmeyi umduğunu söyledi:

“Sektörde yapmayı en çok sevdiğim şeylerden bir tanesi, insanlara gördüklerimi aktarmak ve nereye gittiğimizi görmelerine yardımcı olmaya çalışmaktadır. Son 12 ay içinde insanlar bu teknoloji hakkında konuşmaya daha istekli hale geldiler.”

Cem Yavuz

Cem Yavuz

2 Ekim 1992 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Cem Yavuz, ilköğretimi yine doğduğu şehirde tamamladı. Liseyi İstanbul’da okuyan Cem, tarihe olan ilgisi sebebiyle üniversite eğitimini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin Tarih bölümünde tamamladı. Cem’in ilk iş deneyimi arşiv çalışmaları üzerine oldu. Bahçelievler Belediyesi’nin tapu arşivinde görev alan Cem, web siteleri için makale yazmaya ise 2014 yılında başladı. 2014 yılından beri aktif olarak onlarca farklı konuda makale kaleme aldı. Cem bu süreç içerisinde, birçok tanınmış markanın web sitesi içeriklerini de üretti. Cem üniversiteden mezun olmasının ardından farklı sektörlerde de çalıştı. Ünlü bir GSM operatörünün tanıtımı üzerine çeşitli görevlerde bulunan Cem, tekstil sektöründe de bir yıldan fazla çeşitli görevler yaptı. Cem, ilk olarak devlet okulunda tarih öğretmenliği stajını tamamladı. Daha sonra özel bir kuruluşta bir dönem tarih öğretmenliği de yaptı. Cem’in kripto para sektörüne girişi ise 2017 yılındaydı. Kripto paralarla tesadüfen tanışan Cem, Ethereum’u oldukça ilgi çekici bulmuş ve bu konuyu araştırma yoluna gitmişti. Çeşitli kripto para borsaları ve web siteleri için rehber içerikler kaleme aldı. Rehber içerikler daha çok kripto paraların tanıtımı üzerineydi. Ayrıca blockchain teknolojisi ve kripto para madenciliği hakkında da birçok bilgilendirici yazı kaleme aldı. Daha sonra çeşitli kripto para haber sitelerinde düzenli olarak yazarlık yapan Cem, şu anda Kriptomeda yayınlarından Coinkolik ve BTCHaber’de editör olarak görev yapıyor. Cem’in kripto paraların yanı sıra farklı ilgi alanları da bulunuyor. Tarih lisans eğitimini tamamlayan Cem, hala tarihle ilgilenmeyi sürdürüyor. Özellikle Ortaçağ Türk Tarihi konusunda oldukça ilgi duyan Cem, bir dönem yerel bir gazetede tarih ağırlıklı köşe yazıları da kaleme aldı. Cem’in hobileri arasında edebiyat, sinema ve spor önemli bir yer tutuyor. Özellikle Rus edebiyatına yoğun bir ilgisi olan Cem, modern klasiklerle de bir hayli ilgi duyuyor. Cem’in tarihi filmlere de büyük bir ilgisi söz konusu. Özellikle Ortaçağ’ı konu alan filmleri yakınen takip ediyor. Cem birçok spor branşını da takip ediyor. Futbol, basketbol ve tenis, Cem’in en çok takip ettiği spor branşları arasında yer alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
317.996,40 TL 0,34%
ethereumETH/TRY
24.063,27 TL 0,96%
tetherUSDT/TRY
18,69 TL 0,13%
bnbBNB/TRY
5.452,53 TL 1,09%
usd-coinUSDC/TRY
18,68 TL 0,15%
binance-usdBUSD/TRY
18,68 TL 0,17%
xrpXRP/TRY
7,34 TL 0,69%
dogecoinDOGE/TRY
1,90 TL 2,15%
cardanoADA/TRY
5,96 TL 1,28%
matic-networkMATIC/TRY
17,33 TL 1,76%
Bağlantıyı kopyala