Meltem Demirörs, Bitcoin’in (BTC) Yanlış Anlaşılma Sebepleri Üzerinde Durdu

Abone Ol:google-news
0
19/03/2021

CoinShares’in CSO’su Meltem Demirörs, Bitcoin (BTC) ile ilgili bazı yanlış anlatılardan rahatsızlık duyduğunu ve katlanamadığını ifade etti. Bunu değiştirmeye çalıştıklarını da vurguladı.

“Bitcoin topluluğunda ve Bitcoin topluluğunun dışında yer alan bazı kalıcı anlatılar söz konusu. Bunlardan bazılarına katlanamıyorum.”

Demirörs, kripto varlıklara şüpheyle yaklaşan kişilerin, blok zinciri teknolojisi hakkında bilgi edinmeye daha açık hale geldiklerini söyledi. Ancak buna rağmen yanlış anlaşılmaların da devam ettiğini vurguladı. Demirörs’e göre Bitcoin hakkındaki en yanlış fikirlerden bir tanesi Bitcoin’in suç işlemek için kullanıldığı yanılgısı.

“Suç işlemek adına kullanılan en yaygın araç ABD doları. En çok kullanılan ikinci araç ise geçtiğimiz yıl bankalar tarafından ödenen 6 milyar dolarlık para cezasının da gösterdiği gibi ABD bankacılık sistemidir ve bu tüm zamanların rekorudur.”

Bitcoin karşıtı bir diğer argüman da madenciliğin doğaya yaptığı kötü etkidir. Demirörs ise bunun tam tersini savunuyor:

“Bitcoin’in neden düşük enerji için büyük bir nimet olacağını düşündüğümü vurgulamak için son zamanlarda fazla zaman harcıyorum. Bitcoin enerji şebekelerini dengelemeye yardımcı olabilecek ve altyapımızı daha güvenli ve esnek hale getirebilecektir. Aynı zamanda, yenilenebilir enerji tüketimine yatırım yapmayı ekonomik olarak mümkün kılan, etkili bir paradır.”

Demirörs, birçok kişinin Bitcoin hakkında kötü düşüncelere sahip olduğunu ancak bunu değiştirmeyi umduğunu söyledi:

“Sektörde yapmayı en çok sevdiğim şeylerden bir tanesi, insanlara gördüklerimi aktarmak ve nereye gittiğimizi görmelerine yardımcı olmaya çalışmaktadır. Son 12 ay içinde insanlar bu teknoloji hakkında konuşmaya daha istekli hale geldiler.”

Kaynak: blockworks

BTCHaber E-Posta Bültenine Abone Olun!

Diğer 1.044 kişiye katılın ve bugün bizimle kripto para yolculuğunuza başlayın.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Cem Yavuz

1992 yılında İzmir'de doğan Cem, Tarih üzerine eğitimini tamamladıktan sonra, kripto para sektörüne adım attı. 2017'den bu yana kripto para sektörü ile yakından ilgilenen Cem, Kriptomeda yayınlarından BTCHaber'de editör olarak görev yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bitcoin
Bitcoin (BTC) 264.827,14 TL 3,28%
ethereum
Ethereum (ETH) 16.061,86 TL 5,85%
tether
Tether (USDT) 8,68 TL 0,18%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 2.421,76 TL 5,73%
cardano
Cardano (ADA) 9,71 TL 6,29%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,59 TL 0,01%
xrp
XRP (XRP) 4,70 TL 2,43%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,54 TL 8,11%
polkadot
Polkadot (DOT) 100,33 TL 8,48%
binance-usd
Binance USD (BUSD) 8,68 TL 0,46%
Share via
Copy link
Powered by Social Snap