Melis Hazal Karagöz’ün sunumuyla üçüncüsü gerçekleştirilen Kripto Bülten’de geçtiğimiz haftanın öne çıkan başlıkları

Melis Hazal Karagöz’ün sunumuyla üçünsü gerçekleştirilen Kripto Bülten’de bu hafta Amazon Bitcoin ile ödeme kabul edecek mi? En çok yükselen altcoinler ve Elon Musk’ın bitcoin açıklamalarına kadar geçtiğimiz haftanın öne çıkan başlıklarına yer verildi.

Konu Başlıkları;                                                                 

  • Amazon Bitcoin ile ödeme kabul edecek mi?
  • Elon Musk’ın Bitcoin açıklamaları,
  • En çok yükselen altcoinler, en çok yükselecek altcoinler
  • Burger King ve Mastercard açıklamaları

Nelerden Bahsedildi;

– Amazon’un bu yıl sonuna kadar kesinlikle Bitcoin ve kripto paralar ile ödeme başlatmak istiyor. Bununla beraber, e-ticaret devinin 2022 yılına kadar kendi tokenini da piyasaya sürebileceği konuşulurken Amazon’dan açıklama gecikmedi. Amazon konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Bitcoin ile ödeme kabul edeceği iddiasını reddederken, kripto paraları araştırmaya devam edeceklerinin altını çizdi.

– Square CEO’su Jack Dorsey ve Ark Invest kurucusu Cathie Wood’un da katıldığı panelde Musk, SpaceX’in de Bitcoin sahibi olduğunu, ardından paranın kolaylıkla transfer edilmesi gerektiğine inandığını, bunu PayPal ile yapmak istediğini söyledi. Elon Musk bu açıklamasından sonra, Bitcoin’in çevresel etkisi ile ilgili son zamanlardaki endişelerine rağmen, Tesla Bitcoin satmadı. Ayrıca Elon Musk’ın elektrikli araç şirketinin yaptığı 2. çeyrek bilançosuna göre, yeni dijital varlık satışı veya alım yapılmadı.

– Coingecko verilerine göre bu hafta piyasa değeri açısından ilk yüz kripto para birimi arasında en çok artış gösteren 5 altcoin video tarihi itibariyle Axie Infinity, Telcoin, OKB, Amp ve Terra oldu. Axie Infinity, hafta içerisinde %200’ün üzerinde değer kazanarak dikkatleri üzerine çekti.

– Burger King Brezilya, bir köpek atıştırması olan Dogpper’ın satın alınması için Dogecoin kabul edecek. Şirket, daha önce ürünü Arjantin’de piyasaya sürmüştü, böylece müşteriler teslimatlarını aldıklarında köpekleriyle bir şeyler paylaşabiliyorlardı. Fakat Burger King Brezilya, şu anda müşterilerin DOGE kullanarak, insanların yiyeceği menülerden satın almalarına izin verecek gibi görünmüyor.

– Mastercard, NFT’ler için pazarlar oluşturmak üzere kripto para birimleri ve blockchain teknolojisi ile çalışan firmalara yardımcı olmak için Start Path programını başlattı. Bu programla beraber Mastercard, artık kripto para şirketlerini destekleyecek.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 374.675,83 TL 1,83%
ethereum
Ethereum (ETH) 26.409,96 TL 0,96%
tether
Tether (USDT) 8,64 TL 0,11%
cardano
Cardano (ADA) 18,76 TL 0,39%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.220,60 TL 0,16%
xrp
XRP (XRP) 8,16 TL 1,08%
solana
Solana (SOL) 1.217,94 TL 1,69%
polkadot
Polkadot (DOT) 255,69 TL 0,63%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,64 TL 0,14%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,86 TL 0,26%
Copy link
Powered by Social Snap