Melis Hazal Karagöz’ün Sunumuyla İkincisi Gerçekleştirilen Kriptografik’te Bu Hafta Dolar, Altın Tahminleri ve Kripto Paralar Hakkında Konuşuldu

Melis Hazal Karagöz’ün sunuculuğunda bu hafta ikincisi gerçekleştirilen Kriptografik’in bu bölümünde, Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş ile dolar, altın tahminleri ve kripto para yatırımı hakkında konuşuldu.

Konu Başlıkları;

  • Kripto paraların geleceği ve kripto para yatırımı
  • Altın ne olacak, altın yükselir mi, gram altın ve çeyrek altının durumu
  • Dolar yükselecek mi, dolar ne olacak?

Nelerden Bahsedildi?

– Melis Hazal Karagöz, İslam Memiş’e doların yükselmesi, Türk lirasının değerinin düşmesi ve Merkez Bankası’nda yaşanan değişikler çerçevesinde güncel olarak ekonominin durumunu sordu:

İslam Memiş “2021 Analiz Raporumda yıllık öngörü ve tahminlerim de bu yılın sonuna kadar doların 9 ve 9.25 TL olma ihtimallerinin çok yüksek olduğunu gördüğümü ifade ettim ve teknik olarak çalışmalarım bu yönde. Çünkü enflasyon ve beraberinde ekonomik tabloya baktığımız zaman bu süreçte sürpriz gelişmeler de gördük. Özellikle Merkez Bankası’nın başkanlarının sürekli olarak görev değişikliği yaşaması ciddi anlamda görüş ayrılıkları yaşanmaya başladı ve bu belirsizlikler çerçevesinde ekonomide net bir tablo göremiyor” diye ekledi.

– Melis Hazal Karagöz; “Özellikle altın yatırımcıları için altında durum nedir?” sorusunu İslam Memiş’e yöneltti:

İslam Memiş “Altın son bir buçuk yıldan beri ciddi bir şekilde belirsizlikle yoluna devam ediyor. Tabii ki sınırlı bir varlık olduğu için koronavirüs salgını sürecinde mesela gram altın Türkiye’de %68 civarında değer kazandı. Şu anda gram altın TL fiyatı 500-510 lira civarında seyrediyor. Özellikle altın ve kripto para piyasası ile bir ilişki kurmak isterim. Mesela kripto paralar piyasasına giren dünyadaki yatırımcılar fiziki emtialarını satarak girdi ve Bitcoin ve kripto paralar zirvedeydi. Orada satış yapan yatırımcılar oradaki altını aldılar ve 1880 dolar seviyesine kadar altında hızlı bir yükseliş yaşandığını gördük” diye konuştu.

Bir yatırım planının olup olmadığını soran Melis Hazal Karagöz, sözü İslam Memiş’e bıraktı:

İslam Memiş “Yatırım planım kesinlikle uzun vadeli ve ihtiyacım olmayan bir parayla bunu yapmayı düşünüyorum ve bu piyasayı daha çok öğrenmek için aynı zamanda bu piyasayı çocuklarıma öğretmek için yapacağım ve eğitim amaçlı olacak. Çocuklarınıza gelecekte dijital para veya varlık bırakacaksanız, çocuklarınıza o piyasayı tanıtacaksınız ve işlem yapmayı öğreteceksiniz” şeklinde konuştu.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 376.134,24 TL 3,74%
ethereum
Ethereum (ETH) 27.148,17 TL 6,89%
cardano
Cardano (ADA) 19,90 TL 10,75%
tether
Tether (USDT) 8,46 TL 0,56%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.334,64 TL 5,26%
xrp
XRP (XRP) 8,81 TL 5,21%
solana
Solana (SOL) 1.300,28 TL 15,32%
polkadot
Polkadot (DOT) 284,33 TL 4,25%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,97 TL 5,85%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,47 TL 0,10%
Copy link
Powered by Social Snap