Melis Hazal Karagöz’ün Sunumuyla İkincisi Gerçekleştirilen Kripto Bülten’de Geçtiğimiz Haftanın Öne Çıkan Başlıkları

Abone Ol:google-news
0
19/07/2021

Melis Hazal Karagöz’ün sunumuyla bu hafta ikincisi gerçekleştirilen Kripto Bülten’de; ABD Rusya arasında fidye yazılımı saldırısı gerginliğinden, Satoshi olduğunu iddia eden Molt ve Fenercoin açıklamasına kadar birçok önemli gelişme aktarıldı.

Konu Başlıkları;

  • ABD Rusya arasında fidye yazılımı saldırısı gerginliği
  • Satoshi olduğunu iddia eden Molt hakkında açıklama
  • Elon Musk’ın Bitcoin’i hedef alan açıklamaları
  • Fenercoin açıklaması
  • Copa America’nın NFT ilerek piyasaya sürülmesi

Nelerden Bahsedildi;

Amerika Birleşik Devletleri ile Rusya arasında fidye yazılımı saldırısı gerginliği yaşandı. Biden’dan Putin’e fidye yazılımı uyarısı geldi. ABD Başkanı Joe Biden Vladimir Putin ile yaptığı görüşmede, Rusya merkezli kuruluşlar tarafından ABD şirketlerine yönelik fidye yazılımı saldırıları hakkında bir uyarıda bulunduğunu söyledi.

– Satoshi olduğunu iddia eden ünlü Alman girişimci yakalandı. Bild’in bildirdiğine göre, Bitcoin’i icat ettiğini ve “Satoshi Okulu”nu başlattığını iddia eden Alman girişimci Jorg Molt tutuklandı. Yakalanmanın ardından Molt’un Karlsruhe’deki dairesinde arama yapıldı ve delil ele geçirildi. Polis, arkadaşı olan 54 yaşındaki bir kadın hakkında da soruşturma başlattı. Molt’un “Bitcoin Pension” projesiyle 50 kişiyi 1.8 milyon euro (2.14 milyon dolar) dolandırdığı iddia ediliyor.

– Elon Musk’tan yeni bir açıklama geldi. Elon Musk, Bitcoin’in ana ölçeklendirme çözümü hakkındaki eski bir tartışmayı yeniden gündemine aldı. Bitcoin Cash destekçilerinin benzer düşüncelerini ifade ederek Bitcoin‘in Lightning Network‘ünü hedef aldı. Milyarder, yakın tarihli bir tweet’te BlueWallet’in Lightning uygulamasının ABD’de faaliyet göstermek için “bir para ileticisi veya başka lisanslar” gerektirip gerektirmediğini sormuştu.

– Socios ve Chiliz CEO’sunun İstanbul mesajı Fenercoin dedikodularına neden olurken Fenerbahçe’den kripto para açıklaması geldi. Twitter üzerinden İstanbul’a geldiğini duyuran Socios ve Chiliz CEO’su Alex Dreyfus’un bu mesajı bazı dedikoduların ortaya çıkmasına neden oldu. Fenerbahçe’nin son zamanlarda kripto para çıkarabileceğine dair iddiaların ardından kripto para topluluğu da bu mesajla beraber acaba Socios ve Fenerbahçe arasında yeni bir anlaşma mı olacak sorularını sormaya başladı. Bu söylentilerle beraber Fenercoin Twitter’da TT oldu.

– Güney Amerika’nın en meşhur futbol turnuvalarından Copa America, NFT olarak piyasaya sürülecek. Detaylar ise ; Güney Amerika Futbol Federasyonu (CONMEBOL) turnuvanın NFT’sini piyasaya sürmek için Ethernity Chain (ERN) ile ortaklık kurdu. Piyasaya sürülecek olan NFT, Copa America’yı kazananın sahip olduğu kupayı temel alacak. Dünyaca ünlü futbolcu Messi için de bir ilk yaşandı ve ilk büyük uluslarası kupanın sahibi oldu.

BTCHaber E-Posta Bültenine Abone Olun!

Diğer 1.041 kişiye katılın ve bugün bizimle kripto para yolculuğunuza başlayın.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bitcoin
Bitcoin (BTC) 262.674,99 TL 1,78%
ethereum
Ethereum (ETH) 15.581,76 TL 4,84%
tether
Tether (USDT) 8,52 TL 0,19%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 2.425,76 TL 5,99%
cardano
Cardano (ADA) 9,63 TL 4,03%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,52 TL 0,45%
xrp
XRP (XRP) 4,78 TL 3,15%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,47 TL 7,74%
polkadot
Polkadot (DOT) 98,96 TL 6,96%
binance-usd
Binance USD (BUSD) 8,52 TL 0,53%
Share via
Copy link
Powered by Social Snap