Melis Hazal Karagöz’ün sunumuyla dördüncüsü gerçekleştirilen Kripto Bülten’de geçtiğimiz haftanın öne çıkan başlıkları

Melis Hazal Karagöz’ün sunumuyla dördüncüsü gerçekleştirilen Kripto Bülten’de Kripto varlık piyasasını yakından ilgilendiren gelişmeler aktarıldı. Kripto Bülten’de geçtiğimiz hafta yaşanan önemli gelişmeler içerisinde; Paribu ve Fenerbahçe’nin Fenerbahçe Token iş birliğinden, Türkiye’nin ticarette ve alışverişte kullanılabilecek olan dijital para çalışmalarına kadar birçok konudan bahsedildi.

Konu Başlıkları;

  • Paribu ve Fenerbahçe’nin Fenerbahçe Token iş birliği
  • Wells Fargo, müşterilerine kripto varlık hizmeti sunacak
  • Hiçbir yerde olmayan Amy Winehouse görüntüleri NFT olarak yayımlanacak
  • Türkiye’nin ticarette ve alışverişte kullanılabilecek olan dijital para çalışmaları
  • Google’da Bitcoin reklamları yayınlanmaya başladı

Nelerden Bahsedildi;

– Paribu ve Fenerbahçe Spor Kulübü, kulübün resmi taraftar token’ı Fenerbahçe Token için anlaşmaya vardı. Token sahipleri, marş seçimi ve forma tasarımından tesislerdeki bölümlerin adlarına kadar farklı konularda belirleyici olabilecek.  Bununla birlikte, Fenerbahçe Token, Fenerbahçe sporcularıyla, teknik heyetiyle ve yöneticileriyle tanışma imkânının yanı sıra özel kurgulanmış stat ve tesis turlarına katılma olanağı da sağlayacak. Ayrıca kullanıcılar Fenerbahçe Token için 9-12 Ağustos’ta talepte bulunabilecek. 

– Bitcoin’in fiyatı geçtiğimiz hafta Coingecko verilerine göre, 40.890 dolar seviyesinden işlem görmüştü. Bitcoin’in fiyatındaki bu yükselişi değerlendirmek isteyen dünyaca ünlü ABD’li bankacılık devi olan Wells Fargo, müşterilerine kripto varlık hizmeti sunmaya hazırlanıyor.

– Dünyaca ünlü şarkıcı Amy Winehouse’un ölümünden 10 yıl sonra hayranlarını sevindirecek haber gazeteci ve yazar Daphne Barak’tan geldi. Amy’nin hayranlarına özel hiçbir yerde görülmemiş dijital bir NFT yayınlayacağını söyleyen Barak bu açıklamasıyla, birçok kişiyi meraklandırdı.

– Türkiye’nin dijital para çalışması ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Geçtiğimiz günlerde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, dijital TL’nin 2022 yılında kullanıma sunulabileceğini söyledi. Kavcıoğlu’na göre, ticarette ve alışverişte kullanılabilecek olan dijital para çalışmaları yoğun bir şekilde sürüyor ve pilot uygulamaların bu yıl başarılı olması halinde 2022 yılında Türkiye kendi dijital parasını kullanılabilir.

– Google, Haziran ayında yaptığı açıklamada, 3 Ağustos itibariyle, Bitcoin ve kripto varlık firmalarına dair, platformunun bir parçası olan birçok web sitesinde reklam verebileceğini duyurdu.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 394.641,85 TL 4,72%
ethereum
Ethereum (ETH) 28.602,82 TL 5,14%
cardano
Cardano (ADA) 20,31 TL 0,93%
tether
Tether (USDT) 8,46 TL 0,09%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.452,02 TL 3,00%
xrp
XRP (XRP) 9,14 TL 2,11%
solana
Solana (SOL) 1.330,26 TL 0,49%
polkadot
Polkadot (DOT) 312,25 TL 3,21%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,03 TL 2,28%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,46 TL 0,01%
Copy link
Powered by Social Snap