Melis Hazal Karagöz’ün Sunumuyla Beşincisi Gerçekleştirilen Kripto Bülten’de Geçtiğimiz Haftanın Öne Çıkan Başlıkları

Melis Hazal Karagöz’ün sunumuyla beşincisi gerçekleştirilen Kripto Bülten’de kripto varlık piyasasını yakından ilgilendiren gelişmeler aktarıldı. Kripto Bülten’de geçtiğimiz hafta yaşanan önemli gelişmeler içerisinde; Fenerbahçe Token’ın satışı, PSG Token’ın yükselişi ve Bitcoin ile ödeme kabul edilmesine kadar birçok yeni haber yer aldı.

Konu Başlıkları;

  • Unocoin Borsası Hintlilerin Bitcoin ile pizza, kahve ve çeşitli ürünleri satın almasına izin veriyor
  • Eminem, Yeni NFT pazarı Makersplace’e yatırım yapıyor
  • Coinbase, Türkiye’de kredi kartı ve banka kartıyla kripto varlık satın alınabileceğini duyurdu
  • Fenerbahçe Token’ın satışı
  • PSG Token’ın yükselişi

Nelerden Bahsedildi?

– Hindistan merkezli kripto varlık borsası Unocoin, kullanıcılarının Bitcoin kullanarak büyük markalardan hediye çekleri satın almalarına izin vereceğini duyurdu.  ABD’de ve diğer ülkelerde çeşitli kripto varlık ödeme seçenekleri mevcut olsa da, Unocoin’in hizmeti, Hintlilerin Bitcoin’i günlük ürün ve hizmetleri satın almak için kullanmalarına izin verecek.

– Ünlü Rapçi Eminem bu yılın başlarında ‘Shady Con’ koleksiyonunu piyasaya sürmüştü. Bununla birlikte diğer kreasyonlarının yanı sıra sanat eserlerini de satışa sunmak için yeni NFT şirketi MakersPlace’e yatırım yaptı. Ayrıca Eminem’in ‘Shady Con’ koleksiyonundan 1,78 milyon dolar kazandığı söyleniyor. Koleksiyonda, Eminem’in en iyi bilinen müzik videolarındaki karakterlere dayanan dijital aksiyon figürlerini, yıldızın yarattığı orijinal enstrümantal ritimleri ve daha fazlasını içeriyor.

– Türkiye’deki kullanıcılar, Coinbase’ten kredi kartı ve banka kartı ile kripto para satın alabilecekler. Açıklama Coinbase News’ın Twitter hesabı üzerinden yapıldı. Türkiye ile aynı anda Brezilya, Kenya, Endonezya, Yeni Zelanda, Kazakistan, Gana ve Peru’da da kredi kartıyla kripto para satın alım işlemleri aktif hale gelmiş oldu.

– Fenerbahçe Token, Paribu işbirliği ile hayata geçirildi ve 30 saniye içerisinde tükendi. Piyasaya sürülen Fenerbahçe Token’ı basın toplantısında Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ve Paribu CEO’su Yasin Oral önemli açıklamalarda bulundu. Anlaşmanın detaylarından bahsedildi.

– Lionel Messi Fransız futbol kulübü Paris Saint-Germain’e transfer oldu. Ünlü futbolcunun ücretinin bir kısmı kulüp tarafından kripto varlık olarak ödenecek.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 394.718,03 TL 3,93%
ethereum
Ethereum (ETH) 28.525,54 TL 3,77%
cardano
Cardano (ADA) 20,06 TL 2,83%
tether
Tether (USDT) 8,46 TL 0,01%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.435,00 TL 1,87%
xrp
XRP (XRP) 9,06 TL 0,66%
solana
Solana (SOL) 1.316,29 TL 5,52%
polkadot
Polkadot (DOT) 310,73 TL 2,83%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,02 TL 0,89%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,46 TL 0,11%
Copy link
Powered by Social Snap