Melis Hazal Karagöz’ün Sunumuyla Altıncısı Gerçekleştirilen Kripto Bülten’de Geçtiğimiz Haftanın Öne Çıkan Başlıkları

Melis Hazal Karagöz’ün sunumuyla altıncısı gerçekleştirilen Kripto Bülten’de kripto varlık piyasasını yakından ilgilendiren birçok gelişme aktarıldı. Kripto Bülten’de geçtiğimiz hafta yaşanan önemli gelişmeler içerisinde; NBA Takımlarından LA Clippers, Socios ile ortaklığı, Bitcoin ile ilgili açıklama ve Marvel, Captain America NFT koleksiyonuna kadar birçok yeni haber yer aldı.

Konu Başlıkları;

  • NBA Takımlarından LA Clippers, Socios ile Ortaklığını Açıkladı
  • Sosyal Medya Devi TikTok, Blockchain Tabanlı Müzik Platformu ile Ortaklık Kurdu
  • Kolombiya Devlet Başkanı Danışmanı Bitcoin Hakkında Konuştu
  • Marvel, Captain America NFT Koleksiyonunu Piyasaya Sürüyor

Nelerden Bahsedildi?

– NBA’in önde gelen kulüplerinden LA Clippers ve Chicago Bulls ile spor ve eğlence endüstrisi için önde gelen Blockchain platformu olan Socios ile ortak oldu. Bu ortaklık, sosyal medya, dijital ve mobil platformlarının çeşitli entegrasyonlarını da içeriyor.

– Ünlü kültür sanat dergisi Rolling Stone’un haberine göre, sosyal medya devi TikTok, Blockchain tabanlı müzik platformu Audius ile ortaklık kurdu. Bu ortaklık ile sanatçılar artık, uygulama üzerinde müziklerini “TikTok Sounds” bölümü içerisinde yayınlayabilecekler. Başlangıçta Ethereum tabanlı POA Network ağında olup ardından Solana Blockchain‘ine geçiş yapan Audius müzik platformu, ünlü Amerikalı DJ Skrillex’in yanı sıra birçok sanatçıyı çekmeyi başardı.

– Kolombiya Devlet Başkanı Danışmanı Jehudi Castro Sierra, CyptoPotato ile yaptığı röportajda Bitcoin’i “Şimdiye kadarki en akıllıca yazılım” olarak nitelendirdi. Borsaların vatandaşlara kolay ve güvenli bir şekilde ulaşmasına izin verecek, yenilikçi bir sanal alanlarının olduğunu vurgulayan Sierra Castro, El Salvador’un Bitcoin’i kabul etmesini de “cesur bir hareket” olarak değerlendirdi. Kolombiya ulusunun Bitcoin’i yasal olarak kabul edip etmeyeceğinden ise bahsetmedi.

– Çizgi roman devi Marvel Entertainment, yakın zamanda VeVe pazarıyla yaptığı ortaklık ile Spider-Man için dijital bir koleksiyon çıkarmıştı. Şirket, 60.500 dijital heykelin 24 saat içerisinde satılmasının ardından NFT’lerini genişletmeye karar verdi. Marvel hayranları bu kez de Captain America serisi ile NFT keyfini çıkarabilecek.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 426.052,66 TL 0,94%
ethereum
Ethereum (ETH) 31.326,95 TL 4,90%
cardano
Cardano (ADA) 21,81 TL 9,63%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.978,05 TL 5,00%
tether
Tether (USDT) 8,32 TL 0,14%
xrp
XRP (XRP) 10,82 TL 1,55%
solana
Solana (SOL) 1.501,85 TL 24,28%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,38 TL 8,13%
polkadot
Polkadot (DOT) 277,98 TL 2,92%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,31 TL 0,04%
Copy link
Powered by Social Snap