Melis Hazal Karagöz ile Kripto Bülten’de Haftanın Öne Çıkan Başlıkları

Melis Hazal Karagöz’ün sunumuyla gerçekleştirilen Kripto Bülten’in yeni bölümü yayınlandı. Geçen haftanın öne çıkan başlıkları arasında; Sosyal medyadaki çöküşlerin ardından Bitcoin Facebook’u geride bırakması, SEC başkanı kripto paralar ile ilgili yeni açıklamaları ve ekosistemdeki birçok gelişmelere kadar bu haftaya dair önemli konulardan bahsedildi.

Konu Başlıkları:

  • Sosyal Medyadaki Çöküşlerin Ardından Bitcoin Facebook’u Geride Bırakması
  • SEC Başkanı Kripto Paralar ile İlgili Yeni Açıklamaları
  • Kripto Ekosistemindeki Gelişmeler
  • NFT Dünyasında Yaşananlar

Nelerden Bahsedildi

-Dijital dünyanın en önde gelen isimlerinden; Instagram, Facebook ve WhatsApp bu hafta içinde yaklaşık altı saat süren bir erişim problemi yaşadı. Facebook yaşanan problemler ile ilgilenirken, Bitcoin yükselişini devam ettirdi ve piyasa değeri açısından sosyal medya devini geride bıraktı.

-CNBC’nin haberine göre US Bank, müşterilerine kripto varlık saklama hizmetleri sunacak. Bankanın varlık yönetimi ve yatırım hizmetleri bölümünün başkan yardımcısı Gunjan Kedia konu ilgili olarak müşterilerinin Bitcoin, Bitcoin Cash ve Litecoin saklayabileceğini söyledi. New York dijital yatırım grubunun alt saklama kuruluşu olarak hizmet verdiği oluşuma, ilerleyen zamanlarda Ethereum’un da eklenmesi bekleniyor.

-Kuzey yarım küredeki çoğu ülke Bitcoin ve diğer kripto varlıklara karşı mesafeli yaklaşırken, güneyde yeni adımlar atılıyor. Hatırlayacaksınız daha önceki bültenlerimizde El Salvador’un Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul etmeye başlamasından bahsetmiştik, Şimdi de sıra Brezilya’ya geldi. Brezilyalı Milletvekili Aureo Ribeiro yakında Bitcoin’in Brezilya’da da yasallaşacağını söyledi.

-SEC Başkanı Gary Gensler’den kripto paralarla ilgili bir açıklama daha geldi. Ancak bu kez daha olumlu. Gensler önceki haftalarda kripto varlıkların spekülatif olduğundan bahsetmiş ve denetiminde bazı boşluklar olduğunu aktarmıştı. Kendisinden bir açıklama daha var. Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi’ne yaptığı konuşmada, SEC’in kriptoyu yasaklama planı olmadığını söyledi.Borsa Komisyonu Başkanı Gary Gensler, Fed Başkanı Jerome Powell ile benzer açıklamada bulundu.

-Solana ağında yer alan 5.000 parçalık bir NFT koleksiyonu olan Solana Monkey Business’ın NFT’si rekor fiyatla 13.027 adet SOL karşılığında satıldı. Yaklaşık 2.1 milyon dolara alıcı bulan NFT, Solana ağının en pahalısı oldu. Ayrıca Türkiye’de de NFT girişimleri devam ediyor. ünlü Karikatürist Selçuk Erdem’in Fluffy Polar Bears isimli NFT koleksiyonu 25 Ekim’de satışa çıkacak. Ayrıca; Uğur Gürsoy, “CryptoGrandpa” isimli NFT koleksiyonunu sevenleriyle paylaştı. Uykusuz dergisi, bu heyecanlı haberi bir tweetle duyurdu. 

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 508.610,90 TL 1,63%
ethereum
Ethereum (ETH) 31.738,69 TL 1,11%
cardano
Cardano (ADA) 19,91 TL 1,77%
tether
Tether (USDT) 8,97 TL 0,17%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.741,54 TL 0,93%
xrp
XRP (XRP) 10,41 TL 1,56%
solana
Solana (SOL) 1.361,16 TL 3,11%
polkadot
Polkadot (DOT) 312,98 TL 5,07%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,97 TL 0,18%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,12 TL 4,60%
Copy link
Powered by Social Snap