Melis Hazal Karagöz ile Kripto Bülten’de Haftanın Öne Çıkan Başlıkları

Melis Hazal Karagöz’ün sunumuyla gerçekleştirilen Kripto Bülten’in yeni bölümü yayınlandı. Geçen haftanın öne çıkan başlıkları arasında; Bitcoin için olumlu değerlendirmeler, Elon Musk’ın Dogecoin ve Çin değerlendirmesi ve Şakir Ercan Gül’ün kripto varlık açıklaması kadar birçok önemli gelişme yer aldı.

Konu Başlıkları:

  • Bitcoin İçin Olumlu Değerlendirmeler
  • Elon Musk’ın Dogecoin Ve Çin Değerlendirmesi
  • Avrupa Kripto Varlık Ticaretinin Merkezi Oldu
  • SEC Başkanının Kripto Varlık Eleştirisi
  • Şakir Ercan Gül’ün Kripto Varlık Açıklaması

Nelerden Bahsedildi?

-The Economist’in son sayısında, Bitcoin için Nobel ödüllü bir çeşitlendirme aracı ifadesi kullanıldı.178 yıllık ünlü ekonomi dergisi için kripto varlıkları konu etmek yeni bir durum değil. Öyle ki The Economist geçtiğimiz sayısının kapağında DeFi’ı konu edinmişti. 

-Dogecoin deyince akıllara gelen ilk isim, Tesla CEO’su Elon Musk, katıldığı CodeCon programında yine kripto varlıklarla ve Çin’in kripto yasakları ile ilgili konuştu. “Kripto, temelde Çinlilerin gücünü azaltmaya çalışıyor. Sanırım bundan hoşlanmıyorlar” dedi. Elon Musk, hükümetlerin kripto varlıkları yok etmesinin imkansız olduğunu, yalnızca yavaşlatabileceklerini vurguladı.

-Orta, Kuzey ve Batı Avrupa, geçen yıl küresel faaliyetin yüzde 25‘ini temsil eden 1 trilyon doların üzerinde kripto para ticareti yaparak dünyanın en büyük kripto para ekonomisi konumuna gelmiş durumda. İşlem hacmi tüm kripto para birimlerinde ve hizmet türlerinde artış göstermesinin yanında özellikle DeFi protokollerinde önemli ölçüde artış yaşadı.

-SEC Başkanı Gary Gensler, Washigton Post köşe yazarı David ingetiyus ile birlikte kripto para konusunu ele aldı. Gensler kripto varlıkları çok yüksek derecede spekülatif varlıklar olarak tanımladı. Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Şakir Ercan Gül ise, dijital para ve kripto paralar arasındaki ayrımın yapılması gerektiğine vurgu yaptı ve yasa hazırlığının devam ettiğinden bahsetti.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 719.179,44 TL 0,01%
ethereum
Ethereum (ETH) 58.930,50 TL 5,46%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.865,75 TL 0,27%
tether
Tether (USDT) 12,54 TL 0,02%
solana
Solana (SOL) 2.642,97 TL 3,03%
cardano
Cardano (ADA) 19,59 TL 2,64%
xrp
XRP (XRP) 12,56 TL 0,26%
polkadot
Polkadot (DOT) 479,82 TL 3,55%
usd-coin
USD Coin (USDC) 12,52 TL 0,01%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,71 TL 0,61%
Bağlantıyı kopyala