Melis Hazal Karagöz ile Kripto Bülten’de Haftanın Öne Çıkan Başlıkları

Melis Hazal Karagöz’ün sunumuyla gerçekleştirilen Kripto Bülten’in yeni bölümü yayında. Geçen haftanın öne çıkan başlıkları arasında;  AMC’nin; Ethereum, Litecoin, Dogecoin ve Bitcoin Cash’i ödeme yöntemi olarak kabul etmesinden ve Dünyanın ilk hibrit NFT şirketine kadar birçok önemli gelişme yer aldı.

Konu Başlıkları:

  • AMC; Ethereum, Litecoin, Dogecoin Ve Bitcoin Cash’i Ödeme Yöntemi Olarak Kabul Edecek
  • Bitcoin, Korku Ve Açgözlülük Endeksi
  • Kripto Varlıkların Konuşulma Oranı Artıyor
  • Dünyanın İlk Hibrit NFT Şirketi

Nelerden Bahsedildi?

-AMC CEO’su Adam Aron, dünyanın en büyük sinema zincirinin Bitcoin’in yanı sıra Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash‘i kabul etmeye başlayacağını daha önce duyurmuştu. Adam Aron, geçtiğimiz günlerde Twitter’da Dogecoin’in kabul edilip edilmemesi hususunda bir anket açtı. Yayınlanan ankette toplamda yüz kırk binin üzerinde oy kullanıldı. Kullanıcıların yüzde yetmiş yedisi Dogecoin’in ödeme yöntemi olarak kabul edilmesi fikrini destekledi.

– Bitcoin, korku ve açgözlülük endeksi 2 ay sonra yeniden aşırı korkuyu gösterdi ve 21 puana kadar geriledi. En son aşırı korku seviyeleri görüldüğünde Bitcoin, 30 bin doların altına gerilemişti. Geçtiğimiz hafta korkuyu gösteren endeks, geçtiğimiz ay ise aşırı açgözlülüğü gösteriyordu. Endeks, farklı izlemeler yaparak lider kripto para birimine ilişkin genel duyguları tahmin eder.

– Campaign Türkiye, derginin 115. sayısının kapağını NFT olarak satışa çıkarıyor. Satıştan elde edilecek gelir yanan ormanlara destek olmak için TEMA Vakfı’na fidan olarak bağışlanacak. Bir başka NFT gelişmesi ise, Michael Jackson tarafından yapılan Marilyn Monreo Portresi’nin NFT olarak satışa çıkacak olması. Bu portrenin dijital NFT’si 277 Ethereum’a satışa çıkarılmış durumda. Açık artırma tarihi ise henüz netlik kazanmadı.

– Ekonomi ve özellikle kripto paralar son zamanlarda daha da fazla ilgi çekmeye başladı. Yapılan bir araştırmaya göre, kripto paraların Twitter’da konuşulma oranı gün geçtikçe artıyor. Kripto para birimleriyle ilgili tweet’lerde bir önceki yıla göre yüzde 42 artış var. Ayrıca, Avrupalı Twitter kullanıcılarının finansla alakalı attığı tweet’lerin yaklaşık yüzde 34’ü kripto varlıklarla ilgili.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 721.667,94 TL 5,17%
ethereum
Ethereum (ETH) 57.130,51 TL 6,29%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 8.007,22 TL 4,08%
tether
Tether (USDT) 13,45 TL 0,55%
solana
Solana (SOL) 2.868,57 TL 8,55%
cardano
Cardano (ADA) 21,12 TL 8,22%
xrp
XRP (XRP) 12,47 TL 4,77%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,45 TL 0,32%
polkadot
Polkadot (DOT) 454,85 TL 5,56%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,70 TL 3,90%
Bağlantıyı kopyala