Medya Devi Fox, NFT Şirketi ve Blokzinciri Tabanlı Bir Animasyon Serisi Başlatıyor

medya devi fox nft sirketi ve blokzinciri tabanli bir animasyon serisi baslatiyor

Medya ve eğlence devi Fox, Blockchain Creative Labs adlı bir non-fungible token (NFT) şirketi ve Krapopolis adlı bir blokzinciri tabanlı animasyon serisi başlatıyor.

Krapopolis adlı bilim kurgu animasyonu Rick and Morty’yi yaratıcısı Dan Harmon tarafından oluşturulacak. Seri “Dünyanın ilk şehirlerinden birini birbirlerini öldürmeden yönetmeye çalışan kusurlu bir insan, tanrı ve canavar ailesi”ni konu alacak ve yapımcılığını Fox’un yan kuruluşu Bento Box Entertainment üstlenecek. 

Fox ayrıca Krapopolis için karakter, arka plan sanatı ve GIF’leri temsil eden NFT’lerden, hizmetle ilgilenen hayranları ödüllendirmek için tasarlanmış token’lara kadar çeşitli dijital öğeler sunacak bir pazar yeri açacak.

Fox, NFT’leri oluşturmak ve satmak için hangi blokzinciri ağını kullanmayı planladığı da dahil olmak üzere, NFT konusu hakkında henüz pek çok ayrıntı açıklamadı. Fox Entertainment CEO’su Charlie Collier, The Hollywood Reporter’ın haberine göre, şirketin Pazartesi günü Upfronts sunumunda reklamcılara “Bugün çok ileri gitmemekle birlikte, reklamcı odaklı, sanatçıya öncelik veren ve animasyon takıntılı bir şirket olarak Fox, reklamverenleri NFT’ler de dahil olmak üzere blockchain destekli token’lar dünyasına götürecek” dedi.

Collier ayrıca ekledi:

“Ve Dan’in yaratacak olduğu Krapopolis adlı seri, küratörlüğü tamamen blokzinciri üzerinde gerçekleştirilecek ilk seri olacak. Bunu kendi animasyonumuz için yaptığımız gibi, markalarınızın NFT’ler aracılığıyla hayranları ve meraklıları ile doğrudan bağlantı kurmasına da yardımcı olacağız.”

NFT’ler, bir blokzincirindeki benzersiz dijital öğelerdir. The Block verilerine göre, son zamanlarda popülerlikleri arttı ancak haftalık hacimleri, kullanıcıları ve işlemleri Şubat ayındaki zirvenin gerisinde yer alıyor.

Dilek Sarı

Dilek Sarı

Dilek, 1992 yılında İzmir’de doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini İzmir’de tamamladı ve 2010 yılında Adnan Menderes Üniversitesi Sosyoloji bölümüne başladı. 2014 yılında buradan mezun olan Dilek, alanda kalmak ve akademik çalışmalar yürütmek amacıyla aynı yıl Ege Üniversitesi Genel Sosyoloji ve Metodoloji anabilim dalında yüksek lisans eğitimine başladı. Yüksek lisans tezini “Risk Toplumu” ve “Korku Kültürü” üzerine yapan Dilek, daha sonra akademi ile arasındaki fikir ayrılıkları ve kripto varlıklara artan ilgisi nedeniyle bu sektöre adım attı. 2019 başlarında yerli bir kripto varlık işlem platformunda Sosyal Medya Uzmanı olarak görev alan Dilek, burada bulunduğu yaklaşık iki sene boyunca, alana ilişkin bilgi birikimini artırmaya yönelik çalışmalarda bulundu. Bir taraftan alana ilişkin teorik bilgilerini geliştirirken, diğer taraftan bu bilgileri pratiğe dökmek için çaba gösterdi. Öte yandan, yaklaşık beş yıldır sürdürdüğü SEO uyumlu içerik üretimi, İngilizce çeviri ve grafik tasarım çalışmalarına freelancer olarak devam etti. 2020 yılı sonlarında Kriptomeda’ya katılan Dilek, Coinkolik ve BTCHaber’de İçerik Editörü olarak çalışmaya başladı. O zamandan bu yana burada görev almayı sürdürdü ve alana ilişkin bilgilerini derinleştirirdi. Dilek şimdi zincir üstü analiz ve DeFi ürünleri hakkında kendini geliştirmeye çalışıyor ve NFT alanını ise yakından takip ediyor. Blokzinciri teknolojisinin yazılım yönüne de ilgi duyan Dilek, ilerleyen yıllarda bu alan hakkında da bilgi sahibi olmayı umut ediyor. Dilek kripto varlıkların yanı sıra müzik, deneysel sinema, modern psikoloji, astronomi ve doğa sporlarına ilgi duyuyor. Uzaya ilişkin fenomenler hakkında araştırma yapmayı seven, alana dair haber ve bilimsel çalışmaları yakından takip eden Dilek, amatör olarak astrofotoğrafçılık da yapıyor. Aynı zamanda amatör bir kuş gözlemcisi olan Dilek, İzmir’de aktif olarak çalışmalar yürüten Doğa Derneği’nin etkinliklerini yakından takip ediyor. Etik sebeplerle vegan bir yaşam tarzını benimsemesi nedeniyle her türlü hayvan sömürüsüne karşı duruyor. Psikoloji alanına dair akademik makaleler okumayı, müzik festivallerine katılmayı, deneysel filmler izlemeyi, blokzinciri teknolojisini konu alan kitaplar okumayı ve yeni kültürlerle tanışmayı seviyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 499.395,02 TL 2,84%
ethereum
Ethereum (ETH) 33.366,69 TL 3,97%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,34%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.132,02 TL 4,74%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,35 TL 0,31%
cardano
Cardano (ADA) 14,30 TL 1,12%
solana
Solana (SOL) 1.324,84 TL 9,79%
xrp
XRP (XRP) 8,22 TL 2,39%
terra-luna
Terra (LUNA) 886,57 TL 0,53%
polkadot
Polkadot (DOT) 253,69 TL 7,31%
Bağlantıyı kopyala