Medya Devi Fox, NFT Şirketi ve Blokzinciri Tabanlı Bir Animasyon Serisi Başlatıyor

Abone Ol:google-news
0
18/05/2021

Medya ve eğlence devi Fox, Blockchain Creative Labs adlı bir non-fungible token (NFT) şirketi ve Krapopolis adlı bir blokzinciri tabanlı animasyon serisi başlatıyor.

Krapopolis adlı bilim kurgu animasyonu Rick and Morty’yi yaratıcısı Dan Harmon tarafından oluşturulacak. Seri “Dünyanın ilk şehirlerinden birini birbirlerini öldürmeden yönetmeye çalışan kusurlu bir insan, tanrı ve canavar ailesi”ni konu alacak ve yapımcılığını Fox’un yan kuruluşu Bento Box Entertainment üstlenecek. 

Fox ayrıca Krapopolis için karakter, arka plan sanatı ve GIF’leri temsil eden NFT’lerden, hizmetle ilgilenen hayranları ödüllendirmek için tasarlanmış token’lara kadar çeşitli dijital öğeler sunacak bir pazar yeri açacak.

Fox, NFT’leri oluşturmak ve satmak için hangi blokzinciri ağını kullanmayı planladığı da dahil olmak üzere, NFT konusu hakkında henüz pek çok ayrıntı açıklamadı. Fox Entertainment CEO’su Charlie Collier, The Hollywood Reporter’ın haberine göre, şirketin Pazartesi günü Upfronts sunumunda reklamcılara “Bugün çok ileri gitmemekle birlikte, reklamcı odaklı, sanatçıya öncelik veren ve animasyon takıntılı bir şirket olarak Fox, reklamverenleri NFT’ler de dahil olmak üzere blockchain destekli token’lar dünyasına götürecek” dedi.

Collier ayrıca ekledi:

“Ve Dan’in yaratacak olduğu Krapopolis adlı seri, küratörlüğü tamamen blokzinciri üzerinde gerçekleştirilecek ilk seri olacak. Bunu kendi animasyonumuz için yaptığımız gibi, markalarınızın NFT’ler aracılığıyla hayranları ve meraklıları ile doğrudan bağlantı kurmasına da yardımcı olacağız.”

NFT’ler, bir blokzincirindeki benzersiz dijital öğelerdir. The Block verilerine göre, son zamanlarda popülerlikleri arttı ancak haftalık hacimleri, kullanıcıları ve işlemleri Şubat ayındaki zirvenin gerisinde yer alıyor.

Kaynak: The Block

BTCHaber E-Posta Bültenine Abone Olun!

Diğer 1.024 kişiye katılın ve bugün bizimle kripto para yolculuğunuza başlayın.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Dilek Sarı

1992 yılında İzmir’de doğan Dilek Sarı, Ege Üniversitesi Sosyoloji Yüksek Lisans mezunu. Blokzinciri ve kripto paralara olan ilgisi onu bu alanda çalışma yapmaya sevk etti. Dilek, 2 senedir kripto para sektöründe yer alıyor ve bu alanda uzmanlaşmak üzere çalışmalarını sürdürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bitcoin
Bitcoin (BTC) 312.763,44 TL 2,45%
ethereum
Ethereum (ETH) 21.175,95 TL 0,01%
tether
Tether (USDT) 8,59 TL 0,04%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 2.999,52 TL 3,06%
cardano
Cardano (ADA) 12,71 TL 2,53%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,73 TL 1,90%
xrp
XRP (XRP) 7,25 TL 2,44%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,67 TL 0,88%
polkadot
Polkadot (DOT) 182,21 TL 5,72%
uniswap
Uniswap (UNI) 188,39 TL 4,15%
Share via
Copy link
Powered by Social Snap