bitcoinBTC/USD
$ 62,519.75 5.60%
ethereumETH/USD
$ 3,467.83 3.63%
cardanoADA/USD
$ 0.690827 8.79%
xrpXRP/USD
$ 0.597995 1.86%
bnbBNB/USD
$ 411.97 0.47%
solanaSOL/USD
$ 128.23 14.81%
avalanche-2AVAX/USD
$ 43.66 8.60%
dogecoinDOGE/USD
$ 0.127905 29.53%
tronTRX/USD
$ 0.14278 0.42%
chainlinkLINK/USD
$ 20.21 4.07%
matic-networkMATIC/USD
$ 1.04 0.15%
aptosAPT/USD
$ 12.13 0.66%
arbitrumARB/USD
$ 2.00 3.77%
optimismOP/USD
$ 3.90 2.74%

Paylaş

Binance: Mazars Kripto Odaklı Çalışmalarını Durdurdu

Mazars Kripto Odakli Calismalarini Durdurdu

Binance‘in e-postayla gönderdiği bir bildiride, Binance ve diğer kripto para borsalarıyla rezerv kanıtı beyanları üzerinde çalışan denetim firması Mazars’ın kripto müşterileri için tüm çalışmaları durdurduğunu açıkladı. Binance sözcüsünün açıklamasına göre; Mazars, CryptoCom, KuCoin ve Binance dahil olmak üzere küresel olarak tüm kripto müşterileri ile çalışmalarını geçici olarak durduracak.

binance us mobil odeme hizmetini abdli musterilerine sunuyorddfdv

Mazars’ın Kripto Odaklı Çalışmalarını Durdurma Haberi ile Bitcoin Düştü

Binance, rezerv kanıtı değerlendirmesi için Mazars ile birlikte çalışıyordu. Ancak, bugün Binance tarafından yapılan bir açıklama ilişkilerin bittiğini gösterdi. CoinDesk‘in haberine göre Binance sözcüsü konuya ilişkin şu açıklamayı yaptı:

“Mazars, Crypto.com , KuCoin ve Binance dahil olmak üzere küresel olarak tüm kripto müşterileri ile çalışmalarını geçici olarak durduracaklarını belirtti. Ne yazık ki bu, şu an için Mazars ile çalışamayacağımız anlamına geliyor”

Muhasebe firması, bu ayın başlarında Binance için bir rezerv kanıtı değerlendirmesi gerçekleştirdi ve Bitcoin rezervlerinin fazla teminatlandırıldığını tespit etti. Mazars’ın web sitesindeki raporun bağlantısı ise artık çalışmıyor.

Mazars’ın geçici olarak kripto operasyonlarını askıya almasıyla alakalı olarak konuşan Binance’in sözcüsü, borsanın diğer şeffaflık önlemlerine odaklanacağını söyledi. Sözcü, geliştirilmekte olan önlemlerden biri olarak Merkle Tree kanıtı rezervleri gibi araçları tanımladı. Merkle Trees, zincir üzerindeki verileri doğrulamak için kullanılabilecek bir veri yapısı olarak tanımlanıyor.

Diğer taraftan konu ile alakalı olarak diğer borsalardan da açıklama geldi. Bir KuCoin sözcüsü “Gelecekte, üçüncü taraf doğrulama raporu sağlamak için önce gelen ve saygın herhangi bir denetimci ile çalışmaya açığız” dedi. Bir CryptoCom sözcüsü ise müşterilerin kendi sitesini kullanarak bakiyelerini doğrulayabileceklerini vurguladı. Sözcü, şirketin “tüm sektörde şeffaflığı artırmaya çalıştıkları için 2023 ve sonrasında saygın denetim firmalarıyla çalışmaya devam edeceğini” söyledi.

Diğer taraftan lider kripto Bitcoin (BTC) ise bu hamleye oldukça sert bir tepki verdi. Lider kripto Bitcoin (BTC), Binance’in açıklaması sonrası anlık olarak yüzde 3.2’lik bir düşüşle 17.000 doların altına geriledi. Altcoin’ler ise hem bu habere hem de Bitcoin’in düşüşüne paralel olarak kırmızı mumlar yaktı.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala