Mastercard ve Bakkt, Kripto Çözümleri için Ortaklık Kurdu

mastercard ve bakkt kripto cozumleri icin ortaklik kurdu

Kripto varlık alım satım platformu Bakkt, Mastercard ile el sıkıştı. Mastercard ve Bakkt, kripto çözümleri sunacak. Bu sayede tüketicilerin dijital paraları kullanarak ödeme yapması kolaylaşacak. Sunulacak çözümlerin arasında kripto banka kartları ve kredi kartları yer alıyor.

Mastercard ve Bakkt Neler Sunacak?

Mastercard ve Bakkt aracılığıyla işletmeler ve bankalar, tüketicilerine, kendi markalarında kripto banka kartı ya da kredi kartı çıkarabilecek. Kart sahipleri, Bakkt ile satın alınan Bitcoin’i kartla kullanabilecek. Diğer yandan fiat tabanlı bir fon kaynağına bağlanabilecek. Bitcoin ödülleri alabilecek.

mastercard ve bakkt kripto cozumleri icin ortaklik kurdu 2

18 Ekim’de NYSE’de halka açık olarak listelenen Bakkt hissesi, cuma günü yüzde 13’ün üzerinde artarak 9.15 dolara çıktı.

Mastercard ortaklığı ile şirketler, Bakkt tarafından desteklenen sadakat ödül programlarının bir parçası olarak kripto da sunabilecekler. Örnek vermek gerekirse, farklı indirimler ya da avantajlar sunan otel ve restoranlar, müşterilere topladıkları puanları kripto para birimine dönüştürme seçeneği sunabilecek.

Ortaklık temelde daha fazla Amerikalının dijital varlıklarla işlem yapmasına odaklanıyor. Ayrıca bu işlemleri de kolaylaştırıyor.

Bu arada Bakkt, daha önce de Google ile bir ortaklık kurmuştu. Bu ortaklık kapsamında da kullanıcılar Google Pay cüzdanları ve ödeme sistemi aracılığıyla Bitcoin ya da diğer kripto varlıkları kullanarak mal ya da hizmet satın alabilecek.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 657.875,39 TL 0,12%
ethereum
Ethereum (ETH) 49.533,85 TL 0,56%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.292,12 TL 2,59%
tether
Tether (USDT) 11,93 TL 1,06%
solana
Solana (SOL) 2.371,36 TL 0,47%
cardano
Cardano (ADA) 18,74 TL 0,14%
xrp
XRP (XRP) 11,42 TL 0,56%
usd-coin
USD Coin (USDC) 11,93 TL 0,51%
polkadot
Polkadot (DOT) 425,18 TL 1,33%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,48 TL 0,79%
Bağlantıyı kopyala