Mastercard, Ripple’ın Ortağı Lulu ile El Sıkıştı

odeme karti devi mastercard ile lulu exchange ortak oldug

BAE merkezli Ripple ortağı Lulu Exchange, Luly Money uygulaması üzerinden gönderilen havaleleri hızlandırmak amacıyla ABD’li ödeme kartı devi Mastercard ile iş birliği sağladı.

Mastercard ve Lulu arasında gerçekleştirilen stratejik anlaşma ile beraber, Mastercard ödeme kartlarını ekstra satıcı işlem ücreti olmadan kullanmasına izin verecek. Böylece Lulu Money, akıllı telefon uygulaması üzerinden dijital ödemeler için Mastercard’ın bu özelliğini kullanan ilk platform olacak.

odeme karti devi mastercard ile lulu exchange ortak oldu

Mastercard, Lulu Havalelerini Tek Bir Bağlantıda İşleyebilecek

Lulu Money uygulamasına gönderilen havaleler Mastercard tarafından desteklenecek. Bu destek işe birlikte Lulu havaleleri tek bir bağlantıda işleyebilecek.

Afrika ve Orta Doğu bölgesindeki Mastercard Kıdemli Başkan Yardımcısı, Lulu gibi büyük fintech şirketleriyle ortaklıkların kullanıcılara daha iyi bir ödeme deneyimi sunmak ve herkesi dijital ekonomiye dahil etmek için çok önemli olduğunu düşünüyor.

ABD’li fintech şirketi, işlemleri öncekinden daha hızlı ve güvenli hale getirebilmek amacıyla bu ortalığı gerçekleştirdi. Böylece Mastercard desteğiyle beraber, Lulu Money uygulamasının havaleler söz konusu olduğunda çok çeşitli müşterilerin hayatını kolaylaştırmasını sağlayacak.

Ayrıca, Ripple ve Mısır Ulusal Bankası daha önce iş birliği sağlamıştı. Ripple’ın hem Lulu’yu hem de Mısır Ulusal Bankası ile anlaşma sağlamasındaki amaç ise BAE’den Mısır’a gerçek zamanlı ödemeleri geliştirmekti.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 514.616,49 TL 2,09%
ethereum
Ethereum (ETH) 31.519,54 TL 1,15%
tether
Tether (USDT) 8,98 TL 0,51%
cardano
Cardano (ADA) 19,30 TL 4,37%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.664,11 TL 2,50%
xrp
XRP (XRP) 10,05 TL 5,53%
solana
Solana (SOL) 1.275,86 TL 7,84%
polkadot
Polkadot (DOT) 302,25 TL 6,21%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,98 TL 0,22%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,04 TL 6,21%
Copy link
Powered by Social Snap