Mark Cuban, Voyager Digital’i Teşvik Ettiği İddiasıyla Dava Edildi

mark cuban voyager digitali tesvik ettigi iddiasiyla dava edildiAD

Geçtiğimiz birkaç yıl içinde kripto alanında aktif olan milyoner Mark Cuban, kripto aracı şirketi Voyager hakkında yaptığı tanıtımlar nedeniyle dava edilmiş durumda. Hukuk firması The Moskowitz, Güney Florida’daki Birleşik Devletler Bölge Mahkemesinde Cuban’a Voyager ürünleri tanıttığı için dava açtı.

Mark Cuban’a Voyager Hakkında Dava

Mark Cuban, Voyager’ın kripto tecrübesini kullanarak yanlış tanıtması ve kullanıcıları yanlış yönlendirmesi nedeniyle dava edildi.

mark cuban voyager digitali tesvik ettigi iddiasiyla dava edildisdf

Konu ile ilgili detay vermek gerekirse Voyager hakkında yatırımcıları yanlış yönlendirmesi nedeniyle dava edilen iş insanı Mark Cuban, kripto konusunda en aktif isimlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Bununla beraber kripto ile ilgili olan ilgisi nedeniyle yatırımcıları yanlış yönlendiren Cuban, davaya göre diğer ürünlere göre daha ucuz olması ve komisyon ücretlerinin olmaması hakkında tanıtımlar yaptı. 

Mark Cuban henüz dava hakkında yorum yapmadı. Bununla birlikte, geçen hafta milyarder, Cardano Blockchain’in özellikle sert bir şekilde vurulduğu kripto para birimleri konusunda bir dizi açıklama yaptı.

Davada ayrıca Cuban’ın Voyager ürünleri üzerinde bir etki yaratmaya devam etmesi ve bireysel yatırımcıların paralarını buraya yatırmaya teşvik ettiğini de söylentiler arasında yer alıyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
375.041,77 TL 0,20%
ethereumETH/TRY
25.086,06 TL 0,25%
tetherUSDT/TRY
18,61 TL 0,16%
bnbBNB/TRY
5.464,31 TL 0,70%
usd-coinUSDC/TRY
18,63 TL 0,07%
xrpXRP/TRY
9,23 TL 2,76%
binance-usdBUSD/TRY
18,61 TL 0,02%
cardanoADA/TRY
8,01 TL 0,74%
solanaSOL/TRY
629,31 TL 0,89%
dogecoinDOGE/TRY
1,20 TL 0,92%
Bağlantıyı kopyala