Marathon Digital Kredi Kapasitesini 200 Milyon Dolara Çıkardı

Marathon Digital Kredi Kapasitesini 200 Milyon Dolara Çikardi

Kripto piyasası dalgalanma yaşıyor olabilir ancak bu sektörün gelişimine engel teşkil etmiyor. Öyle ki her ne kadar bazı kripto para şirketleri iflas bayrağı çekse de bazıları yatırım ve faaliyetlerini büyütmeye devam ediyor. Bu şirketlerden birisi olan Marathon Digital ise 100 milyon dolarlık mevcut bir kredi limitini yeniden finanse etti ve iki katına çıkardı.

Marathon Digital Kredi Kapasitesini 200 Milyon Dolara Çikardi 2

Marathon Digital Kredi Kapasitesini İki Katına Çıkardı

Kısa bir süre önce resmi blog sayfasından duyuru yapan Marathon Digital, Silvergate‘ten Ekim ayında sona erecek olan ilk kredi limitinin hiçbirini çekmediğini açıkladı. Yapılan basın açıklamasına göre, iki tesis de Bitcoin ile güvence altına alındı ​​ve Haziran işlemlerin 2024’te sona ereceği belirtildi. Bunlara ek olarak, yeni vadeli kredi gecikmeli bir çekiliş imkanı da içeriyor. Bu Marathon’un kapanış anında 50 milyon dolar ve kapanıştan 270 gün sonra 50 milyon dolar daha çekebileceği. Şirket, vadeli kredinin şu anda yüzde 7,25 olarak belirlenen değişken bir faiz oranıyla geldiğini vurguladı.

Konu hakkında açıklama yapan Marathon’un CFO’su Hugh Gallagher şu ifadelere yer verdi:

“Bu borç tesislerini kapatmaktan memnunuz. Vadeli kredi ve revolver kombinasyonunun Marathon’a finansman seçeneklerimiz konusunda olağanüstü bir esneklik sağladığına inanıyoruz. Bu tesislerle, gelecekteki operasyonlarımızın büyümesini finanse etmede hem kapasite hem de opsiyonellik ekleme hedeflerimize ulaştık. Silvergate ekibine, bu tesisleri hayata geçirmek için işbirliği yaparken katılımlarından dolayı teşekkür ederiz.”

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
380.891,14 TL 7,67%
ethereumETH/TRY
29.446,96 TL 10,28%
tetherUSDT/TRY
18,10 TL 0,06%
usd-coinUSDC/TRY
18,08 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
5.170,46 TL 2,23%
binance-usdBUSD/TRY
18,10 TL 0,09%
xrpXRP/TRY
6,17 TL 6,20%
cardanoADA/TRY
8,27 TL 7,89%
solanaSOL/TRY
662,88 TL 3,94%
dogecoinDOGE/TRY
1,26 TL 5,34%
Bağlantıyı kopyala