Marathon Digital, Hash Oranını Yüzde 600 Artırmayı Planlıyor

marathon digital hash oranini yuzde 600 artirmayi planliyor

Las Vegas merkezli kripto para madencilik şirketi Marathon Digital, rekor sayıda Bitmain Antminer S19 XP (140 TH/s) isimli madencilik teçhizatını satın almak için Bitmain ile sözleşme imzaladı.

Marathon, toplamda ne kadar alım yaptıklarını açıklamadı. Ancak, yeni makinelerin üreteceği saniye başına eksah sayısı (EX/s) açısından, anlaşmanın Bitmain’den şimdiye kadarki en büyük Antminer S19 XP Bitcoin madencilik teçhizatını siparişi olduğunu iddia etti.

Marathon Digital, Bitcoin Madenci Siparişi ile Hash Oranını Artıracak

Kripto para madencilik şirketi Marathon Digital, Bitmain Antminer S19 XP (140 TH/s) Bitcoin madencilik teçhizatının siparişlerini Bitmain’den Temmuz 2022 ile Aralık 2022 arasında sevkiyat yapmasını bekliyor. Bu satın alma ile Marathon, madencilik filosunun genel verimliliğini artırmayı planlıyor.

marathon digital hash oranini yuzde 600 artirmayi planliyor

Marathon Digital’in CEO’su Fred Thiel konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

Bilançomuzun gücü ve sermayemizi altyapı yerine madencilik makinelerine yatırmamıza izin veren varlık modelimizin gücü göz önüne alındığında, toplam hash oranı açısından en büyük tek S19 XP siparişini verdik. S19 XP’lerin bu son satın alımıyla, Bitcoin madencilik operasyonlarımızı 2023’ün başına kadar yaklaşık 199.000 toplam madenciye ve 23,3 EH/s’ye çıkaracağız. Bu büyüme ile mevcut hash oranımızı yüzde 600 oranında artırmayı planlıyoruz.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 558.368,90 TL 1,97%
ethereum
Ethereum (ETH) 41.173,80 TL 2,98%
tether
Tether (USDT) 13,61 TL 0,28%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 6.040,37 TL 4,66%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,61 TL 0,08%
cardano
Cardano (ADA) 17,42 TL 4,42%
solana
Solana (SOL) 1.735,68 TL 6,42%
xrp
XRP (XRP) 9,90 TL 1,92%
terra-luna
Terra (LUNA) 1.088,35 TL 0,34%
polkadot
Polkadot (DOT) 318,01 TL 3,52%
Bağlantıyı kopyala