Makine Öğrenimi, 1 Şubat 2023 Ethereum Fiyatını Belirledi

makine ogrenimi 1 subat 2023 ethereum fiyatini belirledi

Kripto para piyasaları için 2022 yılı kötü bir yıl olarak tarihe geçmiş olsa da kripto para birimleri 2023 yılına iyi bir giriş yapmıştı. Son yıllarda kullanımı yaygınlaşan makine öğrenimi destekli tahmin araçları Ethereum’un 1 Şubat 2023 fiyatını tahmin etti.

1 Şubat 2023 Ethereum Fiyatı Ne Olacak?

Kripto izleme portalı PricePredictions’taki makine öğrenme algoritmalarını kullanarak oluşturulan bilgilere göre Ethereum fiyatının geleceği oluşturuldu. 19 Ocak’ta toplanan verilere göre, piyasa değeri bakımından ikinci kripto para birimi olan Ethereum fiyatı, 1 Şubat 2023’te 1.582 dolar olması bekleniyor.

makine ogrenimi 1 subat 2023 ethereum fiyatini belirledi 2

1 Şubat 2023 Ethereum fiyat tahmininde, göreceli güç endeksi (RSI), Bollinger Bantları (%B), hareketli ortalama (MA), hareketli ortalama yakınsama ıraksama (MACD) ve diğerleri gibi teknik analiz (TA) göstergelerinden elde edilen göstergelere göre yapay zekâ, Ethereum fiyatında yüzde 3 artış gösteriyor.

Haberin yazımı esnasında Ethereum, son 24 saatte yüzde 3.9 düşüşle ve önceki haftaya göre yüzde 10.85 artışla 1.535 dolardan işlem görüyor ve Ethereum’un piyasa değeri 188 milyar dolar olduğu görülüyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
442.736,59 TL 2,02%
ethereumETH/TRY
30.336,00 TL 2,00%
tetherUSDT/TRY
18,83 TL 0,05%
usd-coinUSDC/TRY
18,80 TL 0,13%
bnbBNB/TRY
5.988,49 TL 3,50%
xrpXRP/TRY
7,78 TL 0,36%
binance-usdBUSD/TRY
18,81 TL 0,15%
cardanoADA/TRY
7,34 TL 0,88%
dogecoinDOGE/TRY
1,69 TL 1,00%
matic-networkMATIC/TRY
22,20 TL 2,20%
Bağlantıyı kopyala