Madencilik Havuzu Spark Pool, Çin’deki Hizmetlerini Durdurdu

madencilik havuzu spark pool cindeki hizmetlerini kapatti 3

Bir numaralı Ethereum madencilik havuzu, en son yapılan baskı ile Çin’de hizmetlerini kapattı. Ağın toplam hashrate’inin yüzde 25’ini oluşturan en büyük Ethereum madencilik havuzu olan Spark Pool, Çin’de yaşanan son gelişmeler sonrasında artık Çin’de bulunan madenciler için hizmet sağlamayacağını açıkladı.

Belgede, alınan kapatma kararının arkasındaki neden olarak en son düzenleyici politikalara uyulması gerektiği gösteriliyor. Kapatma planı ile ilgili olarak ilerleyen zamanlarda detaylar ortaya çıkacak.

madencilik havuzu spark pool cindeki hizmetlerini kapatti

Spark Pool, Denetim Önlemleri Konusunda Aktif Olacak

Çin Merkez Bankası kripto varlık ekosistemiyle ilgili tüm ticari faaliyetlerin yasa dışı ilan edildiğini duyurmasıyla beraber, kripto endüstrisini etkilemeye devam ediyor.

Aynı zamanda Sparkpool, kararın Çin’den gelen en son düzenleyici politika açıklamalarına yanıt olarak verildiğine dikkat çekti.

Çin’in planlama ajansı konu ile ilgili olarak görüşlerini bildirdi. Bir zamanlar gelişen kripto varlık madencilik sektörünün kalan yapısı üzerine devam eden baskıyı da güçlendirecek.

Ayrıca Spark Pool, denetim önlemleri konusunda özellikle ilgili departmanlarla aktif olarak işbirliği içinde olacağını
vurguluyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 372.073,19 TL 0,20%
ethereum
Ethereum (ETH) 25.736,66 TL 0,04%
tether
Tether (USDT) 8,82 TL 0,42%
cardano
Cardano (ADA) 18,69 TL 0,47%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.254,44 TL 8,26%
xrp
XRP (XRP) 8,15 TL 1,24%
solana
Solana (SOL) 1.215,18 TL 2,39%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,83 TL 0,38%
polkadot
Polkadot (DOT) 248,51 TL 1,39%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,78 TL 0,07%
Copy link
Powered by Social Snap