Madencilik Ekipmanı Üreticisi Bitmain, Çin’deki Satışları Durduracak

bitmain kriptopara tesis

Kripto para donanım üreticisi Bitmain‘in dijital para birimleri üzerindeki artan devlet baskısına tepki olarak Çin anakarasındaki makinelerin satışını askıya almayı planladığı ortaya çıktı.

Bitmain konuyla ilgili resmi olarak açıklama yapmamış olsa da, konuyla ilgili üç kaynak, şirketin başka bir dostane yargı yetkisine geçmek istediğini belirtti. Kaynaklar, önde gelen madencilik havuzları için makine satın alan iki kişiyi içerirken, üçüncüsü Çinli madencilerle çalışıyor. Bitmain, üretiminin önemli bir bölümünü Shenzhen bölgesinden taşımayı planlıyor. Ancak, firmanın bir sonraki hedefi henüz belli değil.

kripto para madencilik cihaz ureticisi bitmain turkiye pazarina girdi 67876876.jpg

Bitmain Madecilik Sistemlerini Çin’den Taşıyor

Bitmain tarafından bildirilenlere göre, Çin’in daha önce küresel Bitcoin madenciliği faaliyetinin önemli bir bölümünü oluşturduğu düşünüldüğünde bu oldukça önemli bir eylem. 2021 ortalarındaki ilk baskıyla birlikte çoğu madenci ülkeyi terk etmişti. Bu hareket, Bitcoin hash oranının yarısından fazlasının düşürerek madenciliğin daha kolay ve karlı hale gelmesiyle sonuçlandı.

Yetkililerin bu son hamlesi, Çinli Ethereum havuz operatörü SparkPool’un hem yurtiçinde hem de yurtdışında faaliyetlerini durduracağını duyurmasıyla da bağdaştırıldı. Şirket, genişleyen Çin pazarından çıkmak için 15’ten fazla kripto ile ilgili firma ile iletişim halinde hareket ediyor.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 569.279,18 TL 4,75%
ethereum
Ethereum (ETH) 35.368,48 TL 0,67%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.332,17 TL 1,47%
cardano
Cardano (ADA) 20,28 TL 0,57%
tether
Tether (USDT) 9,13 TL 0,31%
xrp
XRP (XRP) 10,41 TL 0,48%
solana
Solana (SOL) 1.459,65 TL 0,91%
polkadot
Polkadot (DOT) 396,18 TL 5,29%
usd-coin
USD Coin (USDC) 9,13 TL 0,14%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,19 TL 2,13%
Copy link
Powered by Social Snap