bitcoinBTC/TRY
722.128,06 TL 0,10%
ethereumETH/TRY
43.258,80 TL 0,68%
tetherUSDT/TRY
27,12 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
5.712,91 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
13,85 TL 1,13%
usd-coinUSDC/TRY
27,10 TL 0,13%
staked-etherSTETH/TRY
43.283,21 TL 0,80%
dogecoinDOGE/TRY
1,67 TL 0,34%
cardanoADA/TRY
6,64 TL 1,36%
solanaSOL/TRY
529,91 TL 0,19%

Paylaş

Madenciler Taşınıyor: Merge Sonrası ETC Hashrate ATH Yaptı

Madenciler Tasiniyor Merge Sonrasi ETC Hashrate ATH Yapti 2

Günümüzde kripto madenciliğinden gelen oldukça büyük bir işlem gücü bulunuyor. Bu işlem günün büyük bir kısmı kısa bir süre önce Merge güncellemesini başarıyla tamamlamadan önce Ethereum’da bulunuyordu. Ancak Ethereum’un PoS’a (hisse kanıtı) geçmesi ile birlikte bu durum değişiyor. Öyle ki Ethereum madenciliği yapamayan madenciler Ethereum’un 16 Temmuz 2016’da fork’lanmış sürümü Ethereum Classic’e yöneliyor. Bu durum ise Ethereum Classic‘in hashrate‘inde devasa bir artış yaratmış durumda.

Madenciler Tasiniyor Merge Sonrasi ETC Hashrate ATH Yapti
Kaynak: 2Miners

Merge Sonrası Ethereum Classic’in (ETC) Hashrate’i 214.84 TH/s ile ATH Yaptı

Ethereum Classic 2016 yılında bir grup geliştiricinin fikir ayrılığına düşmesi sonrası Ethereum’un bir fork’u olarak yolunu ayırdı. O günden bu yana aktif olarak yürütülen fork, Ethereum’un PoS‘a geçmesi ile birlikte kurtuluş limanı oldu. Diğer taraftan Ethereum’un PoW versiyonu da çıkarken madenciler ya Ethereum Classic’e ya da EthereumPoW‘a yöneldi. Bu durum Ethereum Classic’in hashrate oranında ATH yapmasına neden oldu.

Token’ı Gelmeden Airdrop’u Geldi: FTX ETHW AirDrop’u Gerçekleştirdi

Ethereum’un PoS’a geçmesini kabul etmeyen bir grup, Ethereum’u PoW kalacak şekilde fork’lama yoluna gitti ve Merge‘den 24 saat sonra mainnet’i başlatacaklarını açıkladılar. Diğer taraftan birçok borsa ETHW‘yi daha başlatılmadan desteklediklerini ve listeleyeceklerini açıklamıştı. Buna dayanarak da arkasında önemli bir destek alan fork’un token’ı ise daha ağda başlatılmadan FTX tarafından airdrop edildi.

Twitter üzerinde büyük bir takipçi kitlesine sahip Cobie tarafından paylaşılan tweet’e göre FTX, ETHW token’larını airdrop etti. Borsanın ETHW’nin ağda başlatılması sonrası nasıl destek sağlayacağı ise merak konusu.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala