Lyft’in Eski CFO’su, OpenSea’ye Katıldı

lyftin eski cfosu openseaye katildi

Amerika Birleşik Devletleri’nde Uber’in en güçlü rakibi olan Lyft, eski CFO’sunu OpenSea’ye kaptırdı. Lyft’in eski CFO’su Brian Roberts, OpenSea ile birlikte çalışmaya başladı. Her geçen gün büyüyen NFT pazaryeri OpenSea, ilk finans direktörünü duyurdu.

Lyft’in Eski CFO’su, OpenSea’da Finanstan Sorumlu Olacak

Brian Roberts, Microsoft ve Walmart gib önemli Amerikan şirketlerinin finans tarafında görev almıştı. En son adesi ise Lyft olmuştu. Lyft’in eski CFO’su Brian Roberts, artık NFT pazaryeri OpenSea’de finanstan sorumlu olacak. Roberts’ın kripto sektöründe herhangi bir deneyiminin olmaması, dikkat çeken bir detay.

lyftin eski cfosu openseaye katildi 2

Roberts’ın Lyft’teki koltuğuna ise Amazon Studios ve HULU CFO’su Elaine Paul oturacak.

Burada OpenSea’nin yükselişini görmek için istatistiklere de bakmak gerekiyor. Dune Analytics tarafından alınan verilere göre, ağustos ayından bu yana OpenSea’deki ticaret arttı. Her ay ortalama bir milyondan fazla NFT satıldı.

SuperRare ve Rariable gibi rakiplerine karşı eli oldukça güçlü olan OpenSea pazarına ayda yaklaşık 300.000 aktif kullanıcı oluyor. Günlük Ethereum hacmi ise nadiren 50 milyon doların altına düşüyor.

OpenSea’nin bu yükselişinde Roberts, daha fazla fon toplamak için çalışacak. Roberts, OpenSea’nin hayatta kalmak için herhangi bir finansmana ihtiyacı olmadığını kabul etse de, geleceğe yönelik yol haritası, şirketin daha sonra NFT sektörünün büyümesini teşvik etmek için satın almalar ve ortaklıklar için kullanabileceği ekstra yatırımları artırmayı gerektiriyor.

Roberts, OpenSea için bir halka arz sinyali de verdi. Bu, şirketteki hissenin ilk kez bir borsada halka satılabileceği anlamına geliyor. Roberts sözlerini şöyle tamamladı: “NFT platformunun büyümesiyle birlikte halka arzı düşünmemek aptallık olur”

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 492.665,81 TL 1,09%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.353,83 TL 2,65%
tether
Tether (USDT) 13,51 TL 0,29%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.143,38 TL 1,71%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,51 TL 0,29%
cardano
Cardano (ADA) 13,92 TL 3,24%
xrp
XRP (XRP) 8,06 TL 3,02%
solana
Solana (SOL) 1.189,54 TL 4,82%
terra-luna
Terra (LUNA) 652,87 TL 20,43%
polkadot
Polkadot (DOT) 237,67 TL 2,93%
Bağlantıyı kopyala