Luxor Technologies, OrdinalHub’ı Satın Aldı

luxor technologies ordinalhubi satin aldi

Bitcoin ile NFT‘yi buluşturan Ordinals’e olan yoğun ilgi yeni yatırımların kapısını açtı. Kripto madencilik hizmetleri şirketi Luxor Technologies, Bitcoin tabanlı NFT araçları geliştiricisi OrdinalHub‘ı satın aldı.

Luxor Technologies, OrdinalHub’ı Bünyesine Kattı

Luxor’dan yapılan açıklamada OrdinalHub’ın Ordinals topluluğunda proje arayışı, NFT ticareti ve eğitim materyallerine erişim için bir merkez olarak bazı sorunları çözeceği belirtildi. Açıklamada, Ordinals alanının henüz emekleme aşamasında olduğu ifade edilirken, kurumsal düzeyde birçok çözümden yoksun olduğuna dikkat çekildi. Yapılan açıklamada, OrdinalHub’ın satış fiyatları 10 BTC’yi (250.000 $) aşan PunksonBitcoin, TaprootWizards, OrdRocks, OrdinalLoops, DeGods ve BitcoinShrooms gibi önemli projeleri içeren bir discord sunucusu olduğu da kaydedildi.

Ordinals protokolü, Bitcoin ağında NFT üretimini mümkün kılıyor. 21 Ocak’ta resmi olarak başlayan Ordinals, kısa sürede yoğun ilgi gördü. Ağ üzerinde 150 binden fazla NFT üretimi yapıldı. Ordinals’e olan ilgi şubat ayının başından bu yana yüzde 15.000 artış gösterdi. Diğer ağlardan birçok NFT projesi Ordinals protokolüne geçiş yaptı.

Diğer yandan Ordinals ile ilgili olarak Bitcoin topluluğunda olumlu ve olumsuz birçok görüş paylaşıldı. Protokolü savunanlar, Bitcoin için daha fazla finansal kullanım alanı yaratacağı fikrinin arkasında. Geliştirme ile daha fazla blok talebi oluşacağı ve ücretlerin artabileceği belirtiliyor. Karşı çıkanlar ise Nakamoto’nun eşler arası nakit sistemi olarak Bitcoin vizyonundan uzaklaşıldığını düşünüyor. Ayrıca protokol ile NFT benzeri yapıların blok yükünü artıracağı savunuluyor.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
531.487,44 TL 1,54%
ethereumETH/TRY
33.714,99 TL 2,00%
tetherUSDT/TRY
19,07 TL 0,65%
bnbBNB/TRY
6.251,35 TL 1,58%
usd-coinUSDC/TRY
19,07 TL 0,61%
xrpXRP/TRY
8,58 TL 1,16%
cardanoADA/TRY
6,79 TL 0,87%
staked-etherSTETH/TRY
33.580,42 TL 1,91%
dogecoinDOGE/TRY
1,42 TL 0,95%
matic-networkMATIC/TRY
20,94 TL 2,44%
Bağlantıyı kopyala