LUNC Yakımları Başladı, Fiyat Hareketlendi

LUNC Yakimlari Başladi Fiyat Hareketlendi

Kripto para sektöründe büyük bir krater izi bırakan Terra çöküşü, hâlen birçok şirketin can çekişmesine neden olurken hayatına devam ediyor. Öyle ki fork ile başka bir ağ hâline gelen Terra Classic ve yerel coin’leri LUNC ve USTC işlemlerine aynı şekilde devam ediyor. Özellikle LUNC oldukça büyük bir ilgiyle takip edilirken yatırımcıların dikkatini de çekmiş durumda. Ancak bu durumdan şüphe duyanların sayısı da az değil.

LUNC Yakımları Başladı, Fiyat Hareketlendi

LUNC İlgisi Artarken Endişeler Beraberinde Geliyor

Kısa bir süre önce Terra Classic ağının yakım protokolünün açıklanması büyük bir ilgi ile karşılanmış ve fiyatta oldukça pozitif bir etki yaratmıştı. Bu yeni yakım protokolünün 21 Eylül’de 9.475.200 blok yüksekliğinde başarıyla uygulanması sonrası ilk yakımlar yapılmaya başlandı.

Bu LUNC için bir sonun değil yeni bir başlangıcın yaşandığı algısı yaratırken fiyat da doğru orantılı yükseliş yaşadı. Bu yakım mekanizmasının LUNC toplam arzının 10 milyara ulaşana kadar devam etmesi bekleniyor. 

Diğer taraftan KuCoin gibi borsaların Terra Classic için para çekme işlemlerini aktif hâle getireceği haberleri de bu fiyat etkisine yakıt oldu. Ancak bu yükseliş çok kararlı bir yükseliş değil. Öyle ki LUNC fiyat volatilitesi oldukça artmış durumda. 0.00027 dolardan hızlı bir şekilde 0.00033 dolara kadar sıçrayan LUNC, kademeli olarak 0.00027 dolara yeniden çekildi. LUNC güncel fiyatı ise şu şekilde:


Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
349.883,00 TL 0,45%
ethereumETH/TRY
24.027,44 TL 1,58%
tetherUSDT/TRY
18,34 TL 0,18%
usd-coinUSDC/TRY
18,37 TL 0,05%
bnbBNB/TRY
5.028,93 TL 2,08%
xrpXRP/TRY
9,14 TL 16,71%
binance-usdBUSD/TRY
18,32 TL 0,15%
cardanoADA/TRY
8,39 TL 0,79%
solanaSOL/TRY
586,01 TL 0,62%
dogecoinDOGE/TRY
1,11 TL 2,88%
Bağlantıyı kopyala