Lüks Saat Üreticisi Tag Heuer, Kripto ile Ödeme Alacak

luks saat ureticisi tag heuer kripto ile odeme alacak

Kripto para birimlerini bir ödeme aracı olarak kabul para eden şirketlerin sayısı artıyor. İsviçreli lüks saat üreticisi Tag Heuer de kripto ile ödeme almaya başlayacak şirketler arasına katıldı.

Tag Geuer, Kripto ile Ödeme Almaya Başladı

Ürettiği lüks saatlerle bilinen Tag Heuer, web sitesi üzerinden yapılan satın alımlar için kripto para birimi ödemesi almaya başlayacağını duyurdu. Şirket, kripto ile ödeme alabilmek için BitPay ile ortaklık kurduğunu da açıkladı. Bu kapsamda ödeme alınacak kripto para birimleri ise şöyle: Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin. Bu üç kripto para biriminin yanında dolara sabit 5 stablecoin ile de ödeme yapılabilecek. Toplamda ödeme yapılabilecek kripto para birimi sayısı 12 olarak açıklandı.

Pilot proje kapsamında ilk adres Amerika Birleşik Devletleri.

luks saat ureticisi tag heuer kripto ile odeme alacak 2

ABD’li müşterilerin harcayacakları minimum tutar ise yok. Maksimum tutar, işlem başına 10.000 dolar ile sınırlandırılacak. Şirket, kripto para kullanan müşteri sayısındaki artış nedeniyle böyle bir karar verildiğini açıkladı.

Ek olarak şirket, kripto ödemelerinin Web3’e girişiminin ilk adımı olduğunu söyledi.

TAG Heuer CEO’su Frédéric Arnault‘un konuyla ilgili yorumları şöyle oldu:

“Lüks bir marka olarak Web3’e girişimizin mükemmellik standartlarımızı karşılamasını sağlamalıydık ve şirket içi çevik ekiplerimiz sayesinde ve BitPay’in desteğiyle bu yeni finansal dünyaya mümkün olan en iyi şekilde girebiliyoruz”

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
323.963,40 TL 1,19%
ethereumETH/TRY
17.831,28 TL 2,92%
tetherUSDT/TRY
16,73 TL 0,12%
usd-coinUSDC/TRY
16,73 TL 0,05%
bnbBNB/TRY
3.619,38 TL 1,16%
binance-usdBUSD/TRY
16,76 TL 0,40%
cardanoADA/TRY
7,48 TL 0,33%
xrpXRP/TRY
5,22 TL 0,96%
solanaSOL/TRY
545,96 TL 0,51%
dogecoinDOGE/TRY
1,10 TL 0,45%
Bağlantıyı kopyala