Londra, İş Dünyası İçin Kriptoya En Hazır Şehir

londra is dunyasi icin kriptoya en hazir sehir

Son dönemde kripto para birimleri pek çok kişi tarafından hızla benimseniyor. Durum böyle olunca ülkeler de kripto konusunda adımlar atmaya devam ediyor. Yapılan araştırmaya göre iş dünyası için kriptoya en hazır şehirler belli oldu. Listede ülkemizden iki şehir yer aldı.

Dünya genelinde Kriptoya En Hazır Şehirler

Recap tarafından gerçekleştirilen bir araştırmada, dünya genelindeki kriptoya en hazır şehirler belli oldu. Yapılan araştırmaya göre Londra, iş dünyası için kriptoya hazır en hazır şehir oldu. Alınan bu sonuç, Birleşik Krallık Başkanı Rishi Sunak’ın “Birleşik Krallık finansal hizmetler sektörünün her zaman teknoloji ve inovasyonda ön sırada yer almasını sağlama” vizyonunun doğru yolda olduğunu gösteriyor.

londra is dunyasi icin kriptoya en hazir sehir 2

Gerçekleştirilen araştırmada Londra ilk sırada yer alırken, Dubai ikinci sırada ve New York ise üçüncü sırada yer aldı. 2022 yılında kriptoya en hazır ülke olarak konumlandırılan Hong Kong ise son araştırmada kendisine yedinci sırada yer buldu.

Araştırmada Türkiye’den iki şehir de yer listeye girdi. İstanbul listede 34. sıradan kendisine yer bulurken Ankara ise 50. sırada yer aldı.  

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
528.803,64 TL 0,47%
ethereumETH/TRY
33.568,81 TL 0,02%
tetherUSDT/TRY
19,17 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
6.198,62 TL 0,25%
usd-coinUSDC/TRY
19,13 TL 0,02%
xrpXRP/TRY
8,61 TL 5,80%
cardanoADA/TRY
6,78 TL 1,60%
dogecoinDOGE/TRY
1,42 TL 0,82%
staked-etherSTETH/TRY
33.529,79 TL 0,26%
matic-networkMATIC/TRY
20,82 TL 1,33%
Bağlantıyı kopyala