bitcoinBTC/TRY
1.096.233,36 TL 0,55%
ethereumETH/TRY
58.959,02 TL 0,98%
tetherUSDT/TRY
28,92 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
6.606,44 TL 0,86%
xrpXRP/TRY
17,53 TL 1,06%
solanaSOL/TRY
1.741,20 TL 1,18%
usd-coinUSDC/TRY
28,92 TL 0,05%
staked-etherSTETH/TRY
58.892,79 TL 0,93%
cardanoADA/TRY
10,94 TL 1,95%
dogecoinDOGE/TRY
2,36 TL 1,12%

Paylaş

Londra Borsası, yüzünü blockchain’e döndü

lseg

Londra Borsası, blockchain üzerinde geleneksel varlık alım satım platformu oluşturacak. LSE Group’un blockchain geleneksel varlık ticaretini nasıl geliştireceği üzerinde araştırma yaptığı bildirildi.

Londra Borsasi yuzunu blockchaine dondu

Londra Borsası’ndan blockchain hamlesi

Financial Times’ta yer alan bir habere göre, şirket bir yıldır blockchain tabanlı bir ticaret mekanının potansiyelini araştırıyor. LSE Group’un Sermaye Piyasaları Başkanı Murray Roos, şirketin blockchain inceleme çabalarının, planlarını ileriye taşımaya karar verdiği bir noktaya ulaştığını söyledi.

Roos, kripto para etrafında herhangi bir şey inşa etmeyeceğini de belirtti. Şirket, geleneksel varlıkları tutma, satın alma ve satma verimliliğini artırmak için blockchain teknolojisini kullanacak. Roos, geleneksel varlıklar için daha ucuz ve şeffaf süreç yaratmak üzere dijital teknolojiyi kullanacaklarını ifade etti.

Şirket yöneticisi, LSE Group’un yatırımcıların hazır olmasını beklediğini ve projeye devam etmeden önce halka açık blockchain teknolojisinin yeterince iyi olduğunu belirtti. Roos, planın gerçekleşmesi halinde LSE’nin ilk blockchain destekli ekosistem sunan ilk büyük küresel borsa olacağını vurguladı.

Diğer taraftan SWIFT, çeşitli blockchain ağları arasındaki birlikte çalışabilirlik sorununu çözmek bir rapor paylaşmıştı.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala