bitcoinBTC/TRY
1.263.375,44 TL 0,27%
ethereumETH/TRY
67.892,04 TL 0,20%
tetherUSDT/TRY
28,91 TL 0,09%
bnbBNB/TRY
6.944,02 TL 0,41%
xrpXRP/TRY
18,96 TL 1,89%
solanaSOL/TRY
2.127,61 TL 0,13%
usd-coinUSDC/TRY
28,92 TL 0,02%
staked-etherSTETH/TRY
67.867,74 TL 0,26%
cardanoADA/TRY
16,99 TL 2,27%
dogecoinDOGE/TRY
2,95 TL 1,79%

Paylaş

LMAX Group, Kripto Vadeli İşlem Ürünü için SIX ile Anlaştı

LMAX Group Kripto Vadeli İşlem Ürünü için SIX ile Anlaşti

Kripto sektörü hızla büyümeye devam ederken şirketler arasındaki ortaklıklar hızla artmaya devam ediyor. Sektördeki rekabetin de artmasıyla güçlerini birleştirmek zorunda kalan şirketler, yeni nesil ürünler ile rekabete tutunmaya çalışıyorlar. Yine bunun bir örneği olarak LMAX Group, kripto vadeli işlemler ürünü için İsviçre merkezli finans şirketi SIX ile ortaklığını duyurdu.

LMAX

LMAX Group ve SIX, Kripto Ürünü için Çalışacak

LMAX Group tarafından duyurulan ortaklığın, lansmanın 2022’nin 3. çeyreğinde, düzenleyici tarafından onaylanması bekleniyor. Şirketler başlangıçta, tam ürün sunumunun 7/24 ticarete genişletilmesiyle birlikte, haftada beş gün 23 saat işlem gören merkezi olarak takas edilen USD’ye dayalı Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) vadeli işlemlerini içerecek.

Konu hakkında konuşan LMAX Group CEO’su David Mercer şu ifadelere yer verdi:

“Kripto ticaretinin kurumsal olarak benimsenmesi artmaya devam ederken, bu ortaklık aracılığıyla portföyümüze kripto vadeli işlemleri ekleyerek teklifimizi tamamlayacağız. Halihazırda LMAX Group ile işlem yapan 35 üst düzey bankayı içeren küresel kurumsal müşteri tabanımız, SIX’in güvenli takas bağlantısı ile birlikte kanıtlanmış ve test edilmiş döviz ticareti teknolojimizin gücünden faydalanacaktır. Kripto vadeli işlem piyasası spottan üç kat daha büyük ve derin kurumsal likiditeye erişim sunarak, kripto ve Blockchain finansmanı geliştikçe önemli bir piyasaya giriş fırsatı sunuyoruz. Bu öncü çözüm, açığı kapatacak ve hızla artan sayıda kurumsal katılımcının ihtiyaçlarını karşılayarak, haftada yedi gün 24 saat kripto vadeli işlem ticaretini mümkün kılacaktır.”

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala