Litecoin, Aktif Adres Sayısı ile Ethereum’u Geride Bıraktı

litecoin aktif adres sayisi ile ethereumu geride birakti

Santiment tarafından paylaşılan zincir üstü verilerine göre, Litecoin aktif adres sayısı bakımından Ethereum’u geride bıraktı. Ek olarak, Litecoin’deki ödeme sayısı da tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı.

Litecoin Aktif Adres Sayısı ile Ethereum’u Geçti

Zincir üstü verileri inceleyen Santiment, raporunu paylaştı. Son paylaşıma göre, LTC ile ETH arasındaki rekabette kazanan LTC oldu. Analistlere göre, Ethereum’u geride kalmasının nedeni yüksek ücretler nedeniyle baskı altında olması. Aynı zamanda Santiment, Litecoin’in ödeme sayısında da yeni bir tarihi zirve yaşandığını söyledi. Ödeme sayısı, LTC alan cüzdan sayısını ölçmeye yardımcı oluyor.

Litecoin, birkaç hafta önce Walmart ortaklığı ile gündeme gelmişti. Walmart’ın Litecoin ile ödeme almaya başlayacağı haberleri hızla yayıldı. Ancak, sonrasında bu haberlerin gerçeği yansıtmadığı açıklandı. Litecoin Vakfı başkanı Charlie Lee, ana akım medyanın bu doğrulanmamış bilgiye kandığını söyledi. Detaylar haberimizde.

litecoin aktif adres sayisi ile ethereumu geride birakti 2 1

Şimdilerde de Cardona ve Amazon arasında bir ortaklık yapılacağına dair söylentiler dolaşıyordu. Ancak, Cardano kurucusu Charles Hoskinson kısa süre önce Amazon ile planlanmış herhangi bir ortaklık olmadığını duyurdu.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 492.210,67 TL 3,20%
ethereum
Ethereum (ETH) 30.960,99 TL 0,70%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.111,16 TL 15,73%
tether
Tether (USDT) 8,93 TL 0,16%
cardano
Cardano (ADA) 18,93 TL 1,39%
xrp
XRP (XRP) 9,73 TL 1,49%
solana
Solana (SOL) 1.314,21 TL 3,89%
polkadot
Polkadot (DOT) 313,39 TL 6,65%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,93 TL 0,54%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,01 TL 1,38%
Copy link
Powered by Social Snap