LINK Arzının Yüzde 25’i Chainlink Balinalarında

link arzinin yuzde 25i chainlink balinalarinda

Son bir haftalık süreçte fiyatı yüzde 11,26 oranında artan LINK’in, fiyat artışıyla birlikte cüzdan sayısında da hareketlilik görüldü. Santiment tarafından sağlanan verilere göre, Chainlink (LINK) cüzdan sayısı, son dört yılın en yüksek seviyesine geldi. Chainlink balinaları, LINK arzının neredeyse yüzde 25’ini elinde tutuyor.

LINK Arzı Yüzde 35 Oranında Balinalarda

Kripto varlığın arzı balina düzeyindeki adreslere bağlı olsa da yaşanan düzeltme döneminde bireysel trader’ların ve yatırımcıların artan potansiyel satış baskısıyla birlikte kayıp yaşama ihtimali bulunuyor.

Aşağıdaki görselden de görüleceği gibi 100K ile 10M arasında LINK tutan balinalar, LINK arzının yüzde 24.8’ini oluşturuyor.

link arzinin yuzde 25i chainlink balinalarinda 2
Kaynak: Santiment

Sanitment’in verilerine göre, artan balina sayısı ile Mayıs – Temmuz ve Eylül ayları arasında gerçekleşen olumsuz fiyat hareketi arasında negatif bir ilişki söz konusu.

Biraz geçmişe gidecek olursak, balina katmanı adresleri yüzde 23,9 seviyesindeyken LINK fiyatı 52 dolardaydı.

Piyasadaki balina sayısındaki kademeli artışla birlikte, düzeltme dönemlerinde piyasa, yukarıda belirtilen cüzdanlardan gelen artan satış baskısı ile karşı karşıya kalabilir. Aynı durum, piyasaya daha önemli bir düzeltme geldiğinde de mümkün.

Haberin yazımı sırasında, CoinMarketCap verilerine göre, en değerli 16. kripto varlık olan LINK, 29.45 dolardan işlem görüyor. 13,506,011,083 dolarlık piyasa değerine sahip olan kripto varlık, 52,88 dolarlık ATH’sini 10 Mayıs 2021’de yapmıştı.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 696.001,44 TL 3,64%
ethereum
Ethereum (ETH) 59.375,05 TL 4,22%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 8.035,81 TL 7,31%
tether
Tether (USDT) 13,70 TL 0,13%
solana
Solana (SOL) 2.672,99 TL 1,44%
cardano
Cardano (ADA) 19,73 TL 5,60%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,70 TL 0,04%
xrp
XRP (XRP) 11,32 TL 3,30%
polkadot
Polkadot (DOT) 384,09 TL 3,13%
terra-luna
Terra (LUNA) 907,26 TL 2,74%
Bağlantıyı kopyala