Lido Finance Kararı Sonrasında Celsius Yeni Bir Hamle Yaptı

lido finance karari sonrasinda celsius yeni bir hamle yapti

İflas eden kripto kredi kuruluşu Celsius Network, iflas mahkeme süreci devam ederken yeni hamleler yapmaya devam ediyor. Kısa bir süre önce Lido Finance’in Ethereum’un Shapella yükseltmesine dair yapmış olduğu önemli oylama sonrasında Celsius cephesinden de yeni bir hamle geldi.

Celsius, Lido Finance’in Son Kararı Sonrasında 780 Milyon Dolarlık Hamle Yaptı

İflas eden kredi platformu Celsius Network, kısa bir süre önce değeri 780 milyon doları aşan 428.000’den fazla stake edilmiş Ether’i (stETH) – likit bir staking türevi token – taşıdı. Söz konusu hamle, Celsius Network’ün devam eden iflas işlemleri esnasında erişilemeyen Ether (ETH) varlıklarını geri alma planının bir parçası olarak gerçekleşti.

lido finance karari sonrasinda celsius yeni bir hamle yapti 2

Söz konusu işlem, stETH sağlayıcısı Lido Finance tarafından ilk kez bir para çekme özelliğinin sunulmasıyla aynı zamana denk geliyor. Yaşanan bu gelişme, Celsius Network’ün devam eden iflas işlemleri esnasında erişilemeyen Ether (ETH) varlıklarını kurtarmak adına bir plan gerçekleştirdiğinin de anlamına geliyor. Celsius Network, henüz tüm stETH varlıklarını talep etmemiş olsa da, kısa bir süre içerisinde muhtemelen test etmek adına Lido’dan 0,1 stETH’lik bir para çekme işlemi gerçekleştirdi.

Son olarak Lido Finance cephesinde geçtiğimiz gün, uygulamaya konulan yeni güncelleme, stETH sahiplerinin Ether (ETH) varlıklarını 1:1 oranında çekebilmelerini sağlıyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
557.765,74 TL 0,57%
ethereumETH/TRY
38.230,24 TL 0,29%
tetherUSDT/TRY
20,14 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
6.256,43 TL 0,75%
usd-coinUSDC/TRY
20,14 TL 0,00%
xrpXRP/TRY
10,61 TL 5,91%
cardanoADA/TRY
7,65 TL 0,63%
staked-etherSTETH/TRY
38.220,77 TL 0,22%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 1,22%
matic-networkMATIC/TRY
18,19 TL 0,84%
Bağlantıyı kopyala