Lido Finance Cephesinde Önemli Ethereum Oylaması

lido finance cephesinde onemli ethereum oylamasi

Bilindiği üzere Ethereum geçtiğimiz aylarda gerçekleştirdiği Shanghai (Shapella) yükseltmesiyle yeni bir dönemi başlatmıştı. Lido Finance cephesinde ise Ethereum’un yeni dönemine dair önemli bir oylama yaşandı.

Lido Finance v2 Yükseltmesine Geçti

Ethereum’daki en büyük likit stake protokolü olan Lido Finance, kullanıcıların platformdan Ether (ETH) çekebilmelerini sağlayan kritik bir değişiklik olan sürüm 2’ye yükseltti. Sürüm 2’ye geçiş, topluluk üyelerinin teklif üzerinde müzakere ettiği zincir içi bir oylama ile kabul edildi. Aragon platformunda 12 Mayıs 2023 tarihinde başlayan 156 numaralı yönetişim oylaması gün içinde sonuçlandı.

lido finance cephesinde onemli ethereum oylamasi 2

Yükseltme için yapılan oylama büyük bir destekle sonuçlandı. Yükseltme, geçtiğimiz ay gerçekleşen ve staking doğrulayıcılarının Ether (ETH) çekmesine olanak sağlayan Shapella yükseltmesi sonrasında geldi. Lido Finance, çok sayıda güvenlik denetimi sebebiyle para çekme işlemlerinin kolaylaştırılması adına uzun bir süredir çalışıyordu.

Lido V2’nin en önemli özelliği, likit stake kullanıcılarının – stake edilmiş ether (stETH) sahiplerinin- Lido’dan 1:1 oranında para çekebilmelerini sağlıyor. Bu gelişme, kullanıcıların Ethereum’un likit staking’ine girme ve çıkma sürecini de bir hayli kolaylaştıracak.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
540.813,28 TL 1,05%
ethereumETH/TRY
36.653,60 TL 1,47%
tetherUSDT/TRY
19,84 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
6.220,00 TL 1,16%
usd-coinUSDC/TRY
19,86 TL 0,09%
xrpXRP/TRY
9,13 TL 0,66%
cardanoADA/TRY
7,35 TL 0,29%
staked-etherSTETH/TRY
36.625,66 TL 1,37%
dogecoinDOGE/TRY
1,44 TL 0,47%
matic-networkMATIC/TRY
17,52 TL 1,55%
Bağlantıyı kopyala