bitcoinBTC/USD
$ 62,684.80 5.75%
ethereumETH/USD
$ 3,476.88 5.13%
cardanoADA/USD
$ 0.689775 9.75%
xrpXRP/USD
$ 0.596614 2.47%
bnbBNB/USD
$ 410.08 0.82%
solanaSOL/USD
$ 128.68 15.69%
avalanche-2AVAX/USD
$ 42.91 8.05%
dogecoinDOGE/USD
$ 0.129885 32.40%
tronTRX/USD
$ 0.142615 0.61%
chainlinkLINK/USD
$ 20.06 4.20%
matic-networkMATIC/USD
$ 1.05 1.22%
aptosAPT/USD
$ 11.92 0.96%
arbitrumARB/USD
$ 1.99 4.46%
optimismOP/USD
$ 3.88 2.57%

Paylaş

Lido DAO, 14,5 Milyon Dolarlık LDO Token Satışını Kabul Etmedi

lido dao 145 milyon dolarlik ldo token satisini kabul etmediad

Lido Finance topluluğu, kısa süre önce sona eren bir oylamaya göre, risk sermayesi şirketi Dragonfly Capital‘a 14.5 milyon dolara 10 milyon LDO tokeni satma teklifine karşı oy kullandı. Oylama sonucunda teklif reddedildi.

Lido DAO, 14,5 Milyon Dolarlık LDO Token Satışını Reddetti

Lido DAO’da yer alan bilgiye göre, Lido Finance, girişim sermayesi şirketi Dragonfly Capital’a olmak üzere 20 milyon LDO satacaktı. Ancak 25 Temmuz tarihinde DAO’ya sunulan satış teklifi, oy çoğunluğuyla reddedildi.

25 Temmuz tarihinde yapılan oylama, 43 milyon Lido DAO (LDO) temsil eden 600’e yakın DAO üyesinin teklife red oyu vermesiyle sona erdiğini belirtelim.

1 hnuJT8kjeetBfdJ8t75ADw

Konu ile ilgili olarak detay vermek gerekirse red oyunun toplam kullanılan oya oranı yüzde 66 oldu. Sadece, toplamda 21 milyon LDO’ya sahip iki adres satışa evet oyu verdiğini söyleyebiliriz.

Token satışı, Lido için hazine çeşitlendirme teklifinin bir parçası DAO teklifi 20 milyon LDO token’ının satışı için çağrıda bulundu ve bu miktarın yarısı Dragonfly’a tahsis edildi. 

Pazartesi günkü oylama sona erdiğinde, Lido ekibi teklif üzerinde daha fazla çalışma yapmak zorunda kalacak. DAO’nun planın diğer yarısına oy vermek için hareket edip etmeyeceği henüz belli değil.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala