Ledger’a 100 Milyon Euro Yatırım

Ledgera 100 Milyon Euro Yatirim

Kripto donanım cüzdan üreticisi Ledger, C serisi yatırım turu kapsamında 100 milyon euro yatırım aldığını duyurdu. Şirket, yatırım turunun ardından 1,3 milyar euro değerlemeye ulaştı. Pazarın en önemli oyuncusu Ledger, yeni nesil güvenilir cihaz misyonunu sürdürmeyi planladığını açıkladı.

Ledger’ın Değeri 1,3 Milyar Euroya Ulaştı

Ledger, 100 milyon euroluk yatırım turunun ardından değerlemesini 1,3 milyar euroya çıkardı. Tüm dijital değerleri güvence altına alma hedeflerini aktaran Ledger CEO’su Pascal Gauthier, “Bu yatırım, kritik dijital varlıkları ve blok zinciri özellikli teknolojiyi keşfeden milyonlarca kişiye yeni nesil güvenilir cihazları sunma misyonumuzu hızlandıracak” dedi. Kripto endüstrisi için zorlu bir yılın geride kaldığına dikkat çeken Gauthier, Ledger’in zorlu ortamda güçlü bir esneklik ve uyum gösterdiğini ifade etti.

Ledgera 100 Milyon Euro Yatirim2

Gauthier, “İnsanların kriptonun var olup olmaması gerektiğini sorguladığı zamanlar oldu ancak bizim blok zinciri inovasyonuna olan inancımız hiç bir zaman sarsılmadı. Kripto para birimlerinin vaadini yerine getirerek ve Ledger‘ı sektörde altın standart olarak konumlandırarak değişken anlarda müşterilerimiz için güvenli liman olmaya devam ediyoruz” değerlendirmesinde bulundu. Gauthier, piyasadaki endişeler arttığında insanların Ledger cihazlarını satın almak için yarıştığını vurguladı.

Yeni dönemi keşfetmek için yeni nesil bir donanıma ihtiyaçlarını olduğunu ifade eden Gauthier, “Ledger Stax’ın yakın zamanda piyasaya sürülmesiyle, tam olarak bunu mümkün kılmayı planlıyoruz” dedi. Ledger Stax, iPod ve iPhone’un ortak mucidi ve tasarımcısı Tony Fadell tarafından tasarlanmıştı.

Gauthier, “Çığır açan donanım cihazlarımızı geliştirmek her zaman görevimiz olacak ve yazılım deneyiminizi yükseltmek de en önemli önceliğimiz olmaya devam edecek” ifadelerini kullandı.Ledger cihazlarının kimlik, veriler, hisse senetleri ve token haline getirilmiş varlığı yönetecek şekilde geliştirme çalıştırmalarının sürdüğünü aktardı.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
554.833,94 TL 0,65%
ethereumETH/TRY
38.431,20 TL 0,12%
tetherUSDT/TRY
20,62 TL 0,00%
bnbBNB/TRY
6.284,35 TL 0,58%
usd-coinUSDC/TRY
20,64 TL 0,16%
xrpXRP/TRY
10,43 TL 0,98%
staked-etherSTETH/TRY
38.355,74 TL 0,21%
cardanoADA/TRY
7,50 TL 2,80%
dogecoinDOGE/TRY
1,48 TL 0,84%
matic-networkMATIC/TRY
18,47 TL 0,90%
Bağlantıyı kopyala