Ledger, İşletmelere NFT Pazar Yeri ve Hizmeti Başlattı

ledger isletmelere nft pazar yeri ve hizmeti baslatti

Kripto cüzdanlarıyla bilinen kripto donanım şirketi Ledger, NFT endüstrisine giriş yapıyor. Şirketi işletmeler için NFT’lerin alım, satım ve oluşturulmasını daha güvenli hale getirme imkânı sunuyor.

Ledger NFT Pazar Yeri Hizmetini Başlattı

Kripto donanım ve güvenlik şirketi olan Ledger, bugün gerçekleştirilen Ledger Op3n konferansında önemli açıklamalar yaptı. Ledger yaptığı açıklamada Web3 eğitimi ve güvenliğe odaklanan bir dizi başka ürünün de duyurusunu yaptı.

Şirketin NFT pazarı olan Ledger Market, güvenlik ve şeffaflığa öncelik tanıyor. Ledger’ın CEO’su Pascal Gauthier’e göre NFT yatırımcılarının dolandırıcılıklardan kaçınmasına yardımcı olmak için bir süreç olan, açık imza uygun güvenlik “endüstrinin en sorunlarından biri” olduğundan “Web3 yenilikleri arasında” kaybolan bir şey olduğunu belirtti.

ledger isletmelere nft pazar yeri ve hizmeti baslatti 2

Ledger Market, varlıklarını piyasada listelemek için LVMH’nin Tag Heuer, NFT koleksiyonu DeadFellaz ve Brick / Babylon gibi markalarla ortaklık kurdu. Ledger ayrıca şirketlerin Web3 projelerini ölçeklendirebilecekleri ve NFT alanına güvenli bir şekilde geçebilecekleri bir platform olarak Ledger Enterprise Create’i de kullanıma sunuyor. Gauthier açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Herkes 2000’lerde web siteleri oluşturuyormuş gibi NFT’ler kuruyor. Ledger Enterprice Creative’in markelerin ve yaratıcıların tamamen kontrol altında olmasına izin vereceğiz. Ayrıca Ledger’da yapmak istediğimiz şey, NFT oluşturucularına ve markalara NFT yolculukları boyunca eşlik etmek ve NFT’nin basılmasından dağıtımına üretimine kadar tüm aşamaları güvence altına almak.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
319.632,79 TL 2,09%
ethereumETH/TRY
17.408,52 TL 2,26%
tetherUSDT/TRY
16,67 TL 0,11%
usd-coinUSDC/TRY
16,69 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
3.593,65 TL 3,19%
binance-usdBUSD/TRY
16,67 TL 0,27%
xrpXRP/TRY
5,22 TL 1,85%
cardanoADA/TRY
7,44 TL 2,39%
solanaSOL/TRY
543,06 TL 1,78%
dogecoinDOGE/TRY
1,11 TL 0,70%
Bağlantıyı kopyala