bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 64,954.40 1.50%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,152.81 2.76%
bnb
BNB (BNB) $ 573.62 2.42%
solana
Solana (SOL) $ 149.40 4.42%
xrp
XRP (XRP) $ 0.525304 1.63%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.496517 2.99%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.15929 3.68%

Ledger, Cüzdan Kullanıcılarını Hedef Alan Dolandırıcılığı Araştırıyor

Ledger Cuzdan Kullanicilarini Hedef Alan Dolandiriciligi Arastiriyor

Ledger, cüzdan sağlayıcısının müşterilerinin birçoğunun bugün sosyal medyada kimlik avı e-postaları aldıklarını bildirdikten sonra bir kimlik avı dolandırıcılığını araştırıyor.

Web geliştiricisi Andreas Tasch, şüpheli e-postayı Twitter’da paylaştı ve şirkete, verilerinin ele geçirildiği konusunda neden herhangi bir bilgi almadığını sordu. Ledger’den gelmiş gibi görünen mesaj, Ledger Live hizmetinin kötü amaçlı yazılım saldırısıyla vurulduğunu söyledi.

Donanım cüzdan firması, Haziran ayı sonlarında müşteri bilgilerini ve bir milyondan fazla kullanıcı e-postasını açığa çıkaran bir veri ihlali yaşadı.

Bir Ledger sözcüsü şirketin genellikle “Ledger’ın bütünlüğünü ve müşteri bilgilerini tehlikeye atmaya çalışan kötü niyetli sahte kişileri” içeren “sürekli kimlik avı dolandırıcılığı” yaşadığını söyledi. Sözcü, şirketin son saldırıyı araştırmak için dahili bir görev gücü görevlendirdiğini söyledi.

Sözcü The Block’a yaptığı açıklamada, “Soruşturma devam ediyor ve şu anda herhangi bir ek bilgi veremiyoruz, ancak kesin olan bir şey var ki, Ledger sizden asla bir kimlik avı dolandırıcılığının bariz bir işareti olan 24 kelimelik kurtarma ifadenizi istemeyecek.” dedi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala