Ledger, Açık Kaynak Çalışmalarını Hızlandırıyor

ledger acik kaynak calismalarini hizlandiriyor

Son dönemde donanım cüzdanı üreticisi Ledger, son dönemde kurtarma aracı ile gündemde kalmaya devam ediyor. Şirket, kullanıcılarının eleştirileri sonrasında yeni bir yolda ilerlemeye hazırlanıyor.

Ledger Cephesinden Yeni Açık Kaynak Çıkışı

Kısa bir süre önce duyurulan ve kullanıcıların özel anahtarlarını kurtarmalarına yardımcı olacak bir hizmet sebebiyle tepki çeken donanım cüzdanı üreticisi Ledger’den yeni bir hamle geldi.

ledger acik kaynak calismalarini hizlandiriyor 2

Şirket tarafından gün içinde yapılan açıklamada şeffaflığı artırmak ve açık kaynak yol haritasını hızlandırmak adına çalışmalar yürüteceğini ve endişelerin giderilmeye çalışacağını dile getirdi. Ledger CEO’su Pascal Gauthier konu hakkında paylaştığı bir blog gönderisinde şu ifadeleri kullandı:

Ledger, güvenlikten asla ödün vermez. Kasıtsız iletişim hatamız herkesi şaşırttı ve müşterilerimizin Ledger Recover’ı, büyüyen kripto topluluğu ve Ledger’ın gelecekteki teklifleri için rolünü doğru bir şekilde anlama yeteneğini etkiledi.

Bu ayın başlarında Ledger, yeni kurtarma aracını tanıtmıştı. Ledger Recover’ı, büyüyen kripto topluluğu ve Ledger’ın gelecekteki teklifleri için rolünü doğru bir şekilde anlama yeteneğini etkiledi. Söz konusu hizmet kullanıcıların güvenlik şifrelerini Ledger ve diğer iki şirket olan CoinCover ve EscrowTech ile paylaşılarak kullanıcının anahtarlarına erişimini kaybetmesi durumunda birleştiriyordu.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
553.739,45 TL 0,23%
ethereumETH/TRY
38.025,38 TL 0,98%
tetherUSDT/TRY
20,01 TL 0,09%
bnbBNB/TRY
6.243,19 TL 0,10%
usd-coinUSDC/TRY
19,98 TL 0,05%
xrpXRP/TRY
10,45 TL 7,98%
cardanoADA/TRY
7,55 TL 0,06%
staked-etherSTETH/TRY
38.008,98 TL 1,07%
dogecoinDOGE/TRY
1,45 TL 0,81%
solanaSOL/TRY
421,68 TL 3,68%
Bağlantıyı kopyala