League of Legends Yapımcısı, FTX ile İlişkisini Kesmek İstiyor

league of legends yapimcisi ftx ile iliskisini kesmek istiyoradd

FTX borsasının iflası kripto sektöründe birçok durumu olumsuz etkiledi. Bunlardan biri de yapılan ortaklıklar. Daha önce FTX, League Of Legends oyunu ile sponsorluk kurmuştu. Son olarak yaşanan olayların artık League of Legends yapımcısı Riot Games FTX ile ilişkilerinin kesilmesini istediğini açıkladı.

League of Legends Yapımcısı, FTX ile Olan İlişiğini Kesiyor

League of Legends (LOL) oyununun yapımcısı Riot Games, FTX ile yaptığı sponsorluk anlaşmasından çıkmak istiyor. Bunun yanında Riot Games, FTX ile yaptığı bu sponsorluk anlaşmasından çekilmek istiyor. Şirket, bu sponsorluk neticesinde itibarının zarar görebileceğini düşündü. Oyun şirketi, FTX iflasına bakan mahkemeye başvurdu.

Aynı zamanda Mahkemeye, FTX’i bu sponsorluktan çıkartmalarını bildirdi. Riot tarafının mahkeme kararı ile sponsorluktan çekilmesi planlanıyor.

league of legends yapimcisi ftx ile iliskisini kesmek istiyordfff

Ancak oyun şirketi, anlaşmadan kendisi çıkarsa 7 yıl boyunca yılda 12 milyon dolar kaybına neden olacak. Bu nedenle şirket, mahkemenin FTX’i çıkartmasını talep ediyor.

Hatırlatmak gerekirse Bankman-Fried, bu hafta başlarında Bahamalar’da tutuklandı ve ABD’ye iade edilmeyi beklerken kefaletle serbest bırakılması reddedildi. Tüm suçlamalardan hüküm giymesi halinde 115 yıla kadar hapis cezasıyla karşı karşıya kalacak. 

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
435.135,00 TL 1,30%
ethereumETH/TRY
30.909,81 TL 1,52%
tetherUSDT/TRY
18,63 TL 0,98%
bnbBNB/TRY
6.161,64 TL 0,80%
usd-coinUSDC/TRY
18,77 TL 0,32%
xrpXRP/TRY
7,57 TL 2,46%
binance-usdBUSD/TRY
18,73 TL 0,53%
cardanoADA/TRY
7,37 TL 2,77%
dogecoinDOGE/TRY
1,74 TL 1,76%
matic-networkMATIC/TRY
22,58 TL 2,60%
Bağlantıyı kopyala